Recepty na dietní snídaně a večeře

Hledáte nějaké zajímavé recepty na chutná a přitom dietní jídla? Už vás nebaví jít pořád to samé? Velká většina dietních jídelníčků má jednu velkou chybu. Sice naprosto přesně vyjmenují, co můžete a co naopak nemůžete jíst, ale jejich jídelníček bývá většinou jen vzorový. Maximálně tam najdete recepty na několik dní. No a kdo by chtěl jít pořád dokola to samé? Naštěstí ale existují stovky různých jídel, které jsou dietní a přitom vám budou chutnat. Podívejte se na několik z nich. Naše recepty dieta vám budou chutnat a uvidíte sami, že hubnout se dá i s chutí!

Správný dietní jídelníček by měl dodržovat tyto kalorické hodnoty: 5 000 kJ pro ženy a 7 000 kJ pro muže. Dietní jídelníček by měl vždy obsahovat dostatečné množství bílkovin, a naopak by měly být omezeny sacharidy. Ideální poměr jednotlivých složek je 30 % bílkovin, 30 % tuků a 40 % sacharidů.

Základním jídlem každého dne by pak měla být snídaně. Tu se určitě nevyplatí vynechat. Právě naopak. Základem vyrovnaného a vyváženého jídelníčku je právě snídaně. Nabízíme vám několik možností, jak by mohla vypadat vaše snídaně:

Snídaně recepty:

 1. Celozrnná bageta plněná krůtí šunkou a sýrem Gervais
 2. Šunková rolka s křenovou ricottou, slunečnicový chléb
 3. Domácí vločkové muslli s jogurtem
 4. Vaječné muffiny se šunkou a hráškem, tmavé pečivo
 5. TiramisuFIT s ricottou
 6. Lučina s pažitkou, tmavý knackebrot

Dietní večeře:

 1. Ceasar´s salát
 2. Pečený filet z kapra, dušená zelenina
 3. Kuřecí špíz se zeleninou, bulgur
 4. Filet z tresky tmavé se zeleninovým kuskusem
 5. Řecký salát Nicosia
 6. Chilli corn carne, nočky

Comments are closed

autobazary recenze, autobazary hodnocení, nejlépe hodnocený autobazar, nejhůře hodnocený autobazar, recenze bazarů. zkušenosti barazy, zkušenosti s autobazary, bazary zkušenosti