Oslnivý úsmev

Účelom pravidelnej starostlivosti o ústnu dutinu je zabránenie tvorby zubného povlaku a kameňa. Povlak sa totiž na našich zuboch začína usadzovať už po niekoľkých hodinách od ich vyčistenia.

Všetci dobre vieme, že je  nutné čistiť si zuby najmenej dvakrát denne. Pokiaľ povlak zo zubov neodstránime, začnú kyseliny, ktoré sa v zubnom povlaku tvoria, napádať zubnú sklovinu. Výsledkom sú potom zubné kazy alebo zubný kameň, v horšom prípade môže hroziť i strata zubu.

Najmenej dvakrát denne

Zuby by sa mali čistiť najmenej dvakrát denne a vždy minimálne dve minúty. Hoci odborníci dnes už tvrdia, že nezáleží ani tak na dĺžke času, ktorý venujete starostlivosti o chrup, je to skôr o technike čistenia. Stomatológovia sa však zhodujú na tom, že čistenie zubov ráno, po každom jedle a večer pred spaním je to najlepšie, čo môžete pre zdravie svojich zubov a krásny úsmev urobiť.

Amway odporúča používať zubné kefky Amway a obzvlášť zubnú pastu Amway Glister.

 

Čistite si zuby správnym spôsobom

Potom, ako na štetinky zubnej kefky nanesiete zubnú pastu s fluórom, priložte kefku k ďasnu v uhle 45 stupňov. Čistite zuby krúživými pohybmi tam a späť. Nezabudnite si jemne vyčistiť i ďasná (vyvarujte sa pritom prílišného tlaku, ktorý môže spôsobovať ústup ďasien). Vyčistite si vonkajšie, vnútorné i žuvacie plôšky zubov. Špičkou zubnej kefky si vyčistite vnútorné plôšky predných rezákov, a to jemným pohybom hore a dole. Nakoniec si vyčistite jazyk. Tým odstránite baktérie a zároveň osviežite váš dych.

Používajte zubnú niť!

Zvyknite si používať zubnú niť ako súčasť pravidelnej ústnej hygieny. Pripravte si asi 45 cm nite a väčšiu jej časť naviňte okolo prostredníka. Zostávajúcu časť nite naviňte na prostredný prst druhej ruky. Na tento prst potom budete postupne namotávať použitú niť. Uchopte niť pevne medzi palce a ukazováky. Zaveďte niť do medzizubného priestoru jemnými ťahmi tam a späť. Nikdy nevtláčajte niť do ďasna. Keď sa niť dostane k okraju ďasna, napnite niť okolo jedného zubu a jemne ju zaveďte do priestoru medzi ďasnom a zubom. Pritlačte niť k plôške zubu a jemne po nej prechádzajte smerom hore a dole (celkom asi päťkrát alebo šesťkrát). Potom niť nechajte v medzizubnom priestore a rovnakým spôsobom vyčistite vedľajší zub. Keď sa niť rozštiepi alebo ušpiní, odviňte ďalší čistý kúsok nite z jedného prostredníka a použitú časť naviňte na druhý prostredník. Vyčistite si obe strany každého zubu. Nezabudnite na zadnú plochu posledného zubu na každej strane hornej i dolnej čeľuste. Po vyčistení si ústa riadne vypláchnite vodou.

Amway odporúča vyskúšať Glister Zubnú niť s príchuťou mentolu.

 

Nezabudnite na dôkladné vypláchnutie!

Na odstránenie malých zvyškov potravy, ktoré môžu zostať medzi zubami, použite ústnu vodu. Na odstránenie povlaku zvoľte vodu s antibakteriálnym zložením. Odmerajte si asi 30 ml ústnej vody a dôkladne vyplachujte ústnu dutinu. Pritom zahryznite, aby sa ústna voda dostala medzi zuby.

Amway radí používať výrobok Glister Koncentrovaná ústna voda.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat