Husté vlasy vďaka clip-in

Nie ste spokojná s vašimi vlasmi? Skúste clip-in vlasy – sú pre vás tou správnou voľbou.

Príčesky pochádzajú najmä z Indie. Je to hlavne preto, lebo hinduistické ženy si od narodenia až po sobáš nestrihajú vlasy a keď sa vydajú, tak ostrihanie ich dlhých vlasov je rituál a akousi vstupenkou do manželstva, krok do nového života. Takéto vlasyzdravé, pretože netrpeli žiadnym zafarbením. Vlasy sú tkané do „záclony“ alebo sa balia do pramienkov a sú posielané do Európy alebo Ameriky, kde je po nich veľký dopyt. Väčšina príčeskov sa „tká“ metódou REMY, t.j. je všetky vlasy sú šité v rovnakom smere od korienkov ku končekom, čím si zachovávajú svoj prirodzený vzhľad a nechlpia sa.

Ako môžeme predĺžiť vlasy? Od krúžkov, uzlíkov, clip-in vlasy, po keratín.

Príčesky vo forme clip-in sú akési „závesy“ vlasov rôznych šírok, ktoré sa uchytávajú do vlasov vo viacerých vrstvách a sú zaistené malými klipsami alebo hrebienkami, ktoré sú skryté a nie je ich vidieť. Predĺžiť vlasy prostredníctvom clip-in si môžete aplikovať ako aj odstrániť vy sama v priebehu niekoľkých minút, bez toho aby ste museli ísť k profesionálke. Clip-in vydržia nielen každodenné nosenie, ale zachránia vás najmä v takých situáciách keď potrebujete nejaké spoločenské účesy, ako svadba či účes na stužkovú.

Tipy pre udržanie vášho príčesku.

Používajte jemný šampón a kondicionér a pred umytím si prečešte kefou na vlasy zachlpené pramienky vlasov. Pred spaním sa odporúča dať vlasy do copu, čo tiež zabraňuje zamotaniu. Ak je to možné, vyhnite sa trvalým farbám na vlasy a radšej použite tie polopermanentné farby, najlepšie bez amoniaku alebo peroxidu pri bielení vlasov. Nepoužívajte kefu, prečešte ich radšej hrebeňom s redšími zubami a nesušte ich uterákom, odporúča sa ich do uteráka len zabaliť, aby sa nezamotali. Inak ich môžte bežne sušiť s difúzorom, kulmovať a žehliť.

Comments are closed

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich