Aneta: Nesnáší moje domácí zvíře! Pohádali jsme se na Štědrý den

Máte-li domácího mazlíčka, na němž jste závislá, a partnera, který ho nesnáší, je tu pořádný problém. Pokud nezasáhnete včas, může to skončit i rozchodem. Ten hrozí aktuálně u Anety.

Diskutujte: Pokud by partner nesnášel vašeho mazlíčka, komu byste dala přednost?

Mohlo by vás zajímat: Chci muže, který má rád psy nebo mazlíčkem na dovolenou

Pes, kočka, potkan, papoušek, křeček, králík… Nezáleží na tom, jakého máte domácího miláčka, ale pokud se s ním nespřátelí partner, je na pořádný průšvih zaděláno. Zvířátko milujete, nechcete se ho vzdát, jenže nehodláte přijít ani o partnera. Ten vám však dal nůž na krk: Buď on, anebo já! Jak se zachováte? Přinášíme tři příběhy žen, které se ocitly v této situaci.

80 % lidí by nechodilo s tím, kdo nemá rád jejich mazlíčka

  • 80 % lidí by nikdy nechodilo s člověkem, který by neměl rád i jejich domácího mazlíčka.
  • 36 % lidí přiznává, že jsou jim příjemnější doteky od jejich zvířecího miláčka než od partnera.
  • 12 % lidí moc dobře ví, že jejich domácí mazlíček má nepříznivý vliv na jejich vztah.
  • Psa nebo kočku má u nás 52 % domácností (29 % psa, 11 % kočku a 12 % psa i kočku).

Příběh 1: Aneta (25): Nesnáší mého psa a dal mi ultimátum

„Mám německého ovčáka Arana a je to můj mazlíček. Trpím, když musím odejít z domu a on nemůže se mnou. Jsem na něj zvyklá a nikdy bych ho nedala pryč. Trávím s ním maximum času. Problém ale je, že jsem si našla nového partnera, který ho nesnáší a žárlí na něj.

Pejskovi dávám totiž pořád najevo, že ho mám ráda, a on mi to oplácí. Jenže partner to strašně špatně nese, což vygradovalo na Štědrý den, když zjistil, že Aran dostal pod stromeček stejný počet dárků jako on. Sice maličkosti, ale přece…

Příšerně jsme se pohádali a nakonec mi řekl, že tak žít nemůže. Že mě má rád, ale buď on, nebo pes. Jsem zoufalá, mám je ráda oba a nevím, co dělat.“

Příběh 2: Irena (31): Nemá rád mou kočku

„Miluju kočky a tu poslední mám už několik let. Mám malý byt, ale vůbec mi to nevadí. Kočka si ke mně klidně vleze do postele, ráda vysedává v umyvadle nebo jí přímo na stole. Jenže přítel to těžce nese. Nemá ji rád a chce, abych se jí zbavila.

Stěžuje si, že ho několikrát poškrábala a že mu v noci klidně skáče na hlavu. Zatím se tomu směju, ale jednou se budu muset rozhodnout. Bohužel mám obavy, že vyhraje kočka.“

Příběh 3: Elena (34): Nevím, co má proti potkanovi!

„Vím, že chovat potkany není až tak obvyklé, ale já je mám ráda. Můj potkaní miláček je jako moje druhé já. Prohání se mi po bytě, leze mi po těle i po rukou, umí přiběhnout na písknutí. Partnerovi se to ale nelíbí. Vadí mu můj potkan i to, že ho nechávám po sobě lézt. Hned mě posílá osprchovat a mého miláčka by nejraději viděl zavřeného v kleci. Nechápe, co na něm vidím. Myslela jsem, že se skamarádí, ale to jsem se spletla. Prý ho mám vyměnit maximálně za křečka. Asi ho poslechnu a vyměním, ale ne potkana, nýbrž přítele.“

Nový partner a zvíře: Seznamte je!

Ne každý člověk miluje zvířata. A už vůbec ne všechna. Může mít rád psy, ale nesnáší hady. Snese kočky, ale potkan v bytě je pro něj něco nepředstavitelného. Takže když potkáte nového partnera a máte doma mazlíčka, na kterém jste závislá, urychleně je spolu seznamte. Možná uvidíte, že si se vztahem ani nemáte začínat a ušetří vám to spoustu trápení.

Partner potřebuje mít pocit, že je ten první

Více se múžete dočíst v celém článku Aneta: Nesnáší moje domácí zvíře! Pohádali jsme se na Štědrý den. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Láska a vztahy.

Leave a Reply