Nejblbější bezpečnostní varování

Myslíte, že úrazům v domácnosti zabráníte, když budete dokonale dodržovat všechny pokyny na výrobcích, které užíváte? Omyl. Výrobci moc dobře vědí, že vyrobit „blbuvzdornou“ věc není v lidských silách. A proto dochází k úrazům – čím kreativnější použití předmětu, tím drsnější následky bývají. Firmy se snaží chránit před žalobami tím, že své výrobky popisují čím dál obsáhlejšími bezpečnostními varováními.

Snaží se do nich zahrnout nejčastější případy špatného použití – a pak před nimi varovat. Některé firmy ale na své výrobky dávají varování před všemi známými případy špatného použití. Nejčastěji to dělají americké společnosti; v této zemi patří soudní spory k národnímu bohatství.

Jak podivná varování se na předmětech denní potřeby objevují?

„Předměty v zrcadle mohou vypadat bližší, než jsou.“ Asi nejznámější bezpečnostní varování světa se objevuje na všech zpětných zrcátkách v osobních automobilech v USA, Austrálii a Kanadě.

Ze světa:

Více se múžete dočíst v celém článku Nejblbější bezpečnostní varování. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Úrazy.

Leave a Reply