Jak vybrat správný letní tábor

Jistě jste při výběru letního tábora pro vaše děti narazili na cenové rozdíly i v řádech tisíců korun. Přesto však neplatí, že vyšší cena automaticky znamená lepší hygienické zázemí, nebo lépe vybavené prostory ubytování.

Hygienici a kontroly letních táborů se shodují, že není rozdíl, jestli je tábor polní, či děti bydlí ve zděných budovách. Nedostatky letních táborů se nachází takřka všude, je třeba brát v potaz i další prvky letních táborů (více se dočtete v článku 8 bodů dle kterých vybírat letní tábory). Cenový průměr dětských táborů se přitom dnes pohybuje okolo 4 500,- Kč. Cenu určuje především délka a typ ubytování a také náplň tábora.

Například na dvoutýdenním „pirátském táboře“ na louce u Rosovic na Příbramsku, který stojí 2 500,- Kč, mohou rodiče nechat své děti tak trochu „otrkat“ při vaření v polní kuchyni a mytí se v lavorech. Naopak tábor s názvem „léto s koňmi“ ve Zduchovicích na Příbramsku, který trvá také dva týdny stojí dokonce přes 8 500 Kč. Zde se ale děti mimo jízdy na koni učí anglicky a cvičí aerobik.

Tábory, jejichž cena se pohybuje okolo průmětu a jsou velmi oblíbené, většinou nabídnou pobyt ve srubech, bungalovech nebo stanech s podsadou a mají obdobné hygienické podmínky. Takové tábory naleznete například na www.letni-tabory.cz. Příkladem může být tábor Eldorádo v Jesenici u Rakovnicka, kde 14 dní pobytu v chatkách stojí 3 850 korun. Tábor je posazen v lesním údolí, děti mají k dispozici mimo jiné bazén a samozřejmě připravený bohatý program od vedoucích.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat