Chcete lepšie platenú manažérsku pozíciu? Pomôže vám štúdium MBA

V dnešnej dobe snáď nikto nepochybuje o tom, že vzdelanie je pre život veľmi dôležité. Na druhej strane už vysokoškolský titul nepredstavuje značnú výhodu, ako bolo tomu v minulosti. V dnešnej dobe je tento titul pre čoraz viac ľudí akousi nutnosťou a podmienkou pre získanie lepšej práce.      Je nutné však dodať, že nie je titul ako titul.

Absolventov vysokých škôl z roka na rok pribúda a uplatniť sa na trhu práce je stále zložitejšie. Zvýšiť si šance na pracovnom trhu a získať lepšie platenú manažérsku pozíciu pomáha postgraduálne štúdium Master of Business Administration, pod skratkou MBA. Ak máte lepšie ambície a chcete zamieriť do nadnárodných korporácií alebo oživiť svoje podnikanie, pouvažujte, či znova „nesadnúť do školských lavíc“.

Úspešný manažér potrebuje rozvíjať svoje schopnosti

Manažéri, ktorí získajú titul MBA, majú oveľa väčšiu šancu na lukratívnu prácu, za ktorú získajú aj väčšie finančné ohodnotenie. Dôvod je úplne jasný! Zmyslom štúdia MBA je predovšetkým rozvoj praktických schopností a zručností, bez ktorých sa manažéri vo svojom zamestnaní či v podnikaní nezaobídu. Dôraz sa kladie na komunikačné schopnosti, rokovanie, rozhodovanie, riešenie problémov a ďalšie. Lektori pri výuke využívajú interaktívne metódy formou role playingu, vypracovávania prípadových štúdií a pod., čo je nepochybne oveľa zaujímavejší, praktickejší a efektívnejší spôsob výuky. Jednoducho povedané, vysoká škola poskytuje hlavne teoretické skúsenosti, ktoré pri štúdiu MBA ešte prehĺbime a naučíme sa ich efektívne využívať v praxi.

Postgraduálne štúdium MBA

Do štúdia MBA sa môžu prihlásiť tí, ktorí majú vysokoškolský titul (aspoň v bakalárskom stupni), poprípade doloží manažérsku prax. Dĺžka štúdia sa zvyčajne pohybuje medzi dvoma až štyrmi semestrami. Veľmi bežné je kombinované štúdium popri zamestnaniu. Ide o platenú formu štúdia a vyučovacím jazykom je zvyčajne slovenčina, u niektorých MBA programov aj angličtina.

Kde môžete študovať?

Štúdium MBA ponúka v Slovenskej republike niekoľko desiatok inštitúcií, je preto dôležité si správne vybrať. Jednou z popredných škôl špecializujúcich sa na štúdium MBA je Cambridge Business School. Vyučovanie v spoločnosti Cambridge Business School vedú odborníci z mnohoročnými praktickými skúsenosťami v danom odbore. Prihlásiť sa môžete na štúdiu MBA, BBA (nižší stupeň MBA) alebo LL.M, ktorý je vzdelávací program zameraný na prehĺbenie znalostí z oblasti súkromného práva. Ak sa však vrátime k programu MBA, v tomto prípade si v spoločnosti Cambridge Business School môžete vyberať z programov z oblastí ako management, strategické riadenie podniku, finančný management, medzinárodný obchod a iné.

Cambridge Business School doporučuje 98 % študentov a 86 % absolventov Cambridge Business School potvrdila návratnosť investície do štúdia MBA. Aj vy môžete zmeniť svoj život! Prihláste sa do štúdia už dnes! Urobiť tak môžete na internetovej stránke http://www.cambschool.cz.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat