LG Ultra HD televízor získava ocenenia z celého sveta

Bratislava, 21. marca 2013 – Spoločnosť LG Electronics (LG) ovládla segment ULTRA HD televízorov, keď vlani uviedla na svetový trh model 84LM9600 s uhlopriečkou 84 palcov (213 cm). Od tej doby tento mimoriadny prístroj žne nadšenú kritiku od najuznávanejších autorít z oblasti domácej zábavy, vrátane nemeckého časopisu Heimkino, švédskeho Hemmabio a britského T3. V neposlednom rade si televízor vyslúžil aj uznanie za neuveriteľnú kvalitu obrazu od dvoch celosvetovo uznávaných testovacích a certifikačných spoločností – TÜV Rheinland a Underwriters Laboratories (UL).

“Pozitívna spätná väzba od odborníkov je uznaním kvalitnej práce a skúseností, vďaka ktorým LG ako prvá spoločnosť uviedla na trh LG Ultra HD televízor s veľkou obrazovkou” povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ. “Model LG 84LM9600 je z hľadiska technológie a dizajnu špičkový televízor, ktorý spotrebiteľom ponúka bezkonkurenčný pôžitok zo sledovania. Myslím, že pozitívne recenzie hovoria samé za seba,” doplnil.

Ako prvý komerčne predávaný ULTRA HD televízor na svete si model LG s uhlopriečkou 84 palcov vyslúžil rad významných ocenení, medzi ktoré patrí cena za inováciu CES 2013 Innovations Award, ocenenie “Televízor roka” od časopisu T3, “odporúčanie” od servera AVForums.com, cena Reference Status od magazínu Home Cinema Choice a cenu “Inovácie” od servera Hi Tech.Mail.ru.

TÜV Rheinland, najuznávanejšia testovacia a certifikačná autorita v Európe, potvrdila, že 84-palcový model LG je prvý televízor svojho druhu, ktorý úspešne splnil všetky kritériá pre novú kategóriu Ultra HD TV. Spoločnosť TÜV dôkladne výrobok LG preverila a otestovala rad atribútov, ktoré majú vplyv na kvalitu obrazu, vrátane odchýlky jasu, teploty farieb, farebného rozsahu, doby odozvy a blikanie obrazovky.

Model 84LM9600 potom získal aj osvedčenie od UL, medzinárodne uznávanej americkej organizácie, ktorá stanovuje normy a vykonáva testovanie. UL oznámila, že Ultra HD televízor LG prešiel jej prísnym hodnotením kvality obrazu a získal vysoké známky v špecifických kategóriách súvisiacich s obrazovou kvalitou Ultra HD prístrojov. Týmto vysoko žiadaným osvedčením potvrdil 84-palcový model LG svoju pozíciu najlepšieho Ultra HD televízora na svete.

“Na hodnotenie slovenských novinárov a testerov sme veľmi zvedaví, ale veríme, že v testoch uspeje” doplnil tlačový hovorca LG. Odporúčaná maloobchodná cena je 19.500 €.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat