LG predstavuje najmenšiu bezdrôtovú nabíjačku na svete

Tenká a elegantná bezdrôtová nabíjačka LG poskytuje maximálny nabíjací výkon a užívateľský komfort

 Bratislava, 1. marca 2013 – Spoločnosť LG Electronics (LG) na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone predstavila najmenšiu bezdrôtovú nabíjačku na svete. Pri vývoji modelu WCP-300 s priemerom iba 6,9 cm bol kladený dôraz na ľahkú prenosnosť. Napriek malým rozmerom je nabíjacia plocha 1,7 x širšia ako v prípade bezdrôtovej nabíjačky LG predchádzajúcej generácie. Nový model je kompatibilný so štandardnou päťkolíkovou micro-USB nabíjačkou a vyznačuje sa maximálnym nabíjacím výkonom a užívateľským komfortom.

Nabíjačka WCP-300 využíva technológiu elektromagnetickej indukcie a má certifikáciu Qi, ktorú udeľuje združenie Wireless Power Consortium. Elektromagnetická indukcia vytvára magnetické pole, ktoré následne generuje elektrický prúd pre nabíjanie akumulátorov v zariadeniach, ktoré sú umiestnené na nabíjaciu podložku. Certifikácia je zárukou toho, že WCP-300 je kompatibilná so všetkými smartfónmi podporujúce štandard Qi.

„Bezdrôtové nabíjanie je to, čo si užívatelia smartfónov už dlho želajú,“ povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ.Prostredníctvom modelu WCP-300 ponúka spoločnosť LG prenosnosť spojenú s prvotriednou nabíjacou charakteristikou zariadenia, ktoré nie je o nič väčšie ako bežná pivná tácka,“ doplnil.

Na americkom trhu majú telefóny LG Spectrum 2 a Nexus 4 integrovanú podporu bezdrôtového nabíjania, vďaka čomu nie je nutné kupovať špeciálne kryty. Spoločnosť LG je presvedčená, že integrovaná podpora budúcich smartfónov bude rozhodujúca pre to, aby sa bezdrôtové nabíjanie stalo štandardnou súčasťou tohto odvetvia.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat