Vlajkové lodě Rollerblade

Společnost Rollerblade, založená dvěma bratry Olsenovými, ušla dlouhou cestu od svého založení v 60. letech. Do té doby, než tým Rollerblade vzal za správný konec a převratně inovoval kolečkové brusle, se brusle obtížně nazouvaly a vyzouvaly, kolečka se často velice brzo ničila a byla potřeba je neustále měnit a brzdy byly nedostatečně spolehlivé a to vedlo k častým pádům a zraněním. Bratři Olsenové byli první, kdo začal vyrábět kolečkové brusle s kolečky v jedné linii (odtud inline brusle – brusle v jedné řadě) tak, jak je známe dnes. Značka Rollerblade se stala symbolem pro inline brusle a dlouhou dobu se inline brusle zaměňovaly s termínem rollerblade, což společnosti významně pomohlo a dostalo ji na první příčku v oblasti vývoje kolečkových inline bruslí.

Vlajkovou lodí společnosti Rollerblade jsou pánské fitness modely Rollerblade Crossfire, které skvěle vyhovují pokročilým inline bruslařům vyznávajícím svižnou a rychlou jízdu bez ztráty pohodlí. Modely Crossfire jsou vybaveny ložisky nejvyšší třídy, jsou posazeny na hliníkovém rámu a na 90mm kolečkách. Některé z nich jsou dokonce vybaveny magnesiovým rámem, který dobře tlumí vibrace a zlepšuje reakci a kontrolu při bruslení.

Pokročilým dámským bruslařkám nejlépe vyhovují modely Rollerblade Activa, které se vyznačují skvělým poměrem výkonu a ceny. Anatomicky tvarovaná botička perfektně vyhovuje i dámám se širšími lýtky a kotníky. Podobně jako pánské modely Crossfire jsou modely Activa převážně posazeny na 90mm kolečkách, na hliníkovém rámu a osazeny ložisky SG7 či SG9.

Společnost Rollerblade se stará i o děti a věnoval jim vlastní řadu pojmenovanou Rollerblade Spitfire. Všechny modely této řady jsou velikostně nastavitelné v rozsahu čtyř čísel a některé z nich jsou dokonce vybaveny led diodami na přední straně bruslí, které se při jízdě rozblikají. Tyto modely nazvané Spitfire Flash jsou v současnosti nejoblíbenějšími především proto, že Rollerblade myslí nejen na to, aby brusle splňovaly sportovní účel, ale také ten designový.

Comments are closed