Stará dáma opäť prekvapuje

Medzi najvýznamnejšie futbalové kluby celej histórie patrí bezpochyby FC juventus turín. Nie nadarmo z neho majú všetci jeho protihráči strach, pretože práve z tohto klubu pochádza najväčšej svetovej špičky futbalu. Za svoju pôsobnosť dosiahol mnohých úspechov a my sa teraz pozrieme na niektoré z nich.

História klubu

Malý skromný futbalový klub si založili mladí študenti z Talianska, aby po popoludňajšom vyučovaní mali trochu športu. Keby vtedy tušili, ako veľmi významnú udalosť týmto činom zapísali ro roku 1897, určite by neverili. Sprvu si hrali miestne ligu proti iným tamojším klubom ao pár rokov neskôr už je poznali futbaloví znalci celého Talianska.

Už v roku 1899 získal klub označenie Sport Club FC Juventus. Odjakživa hrali jeho hráči v ružových dresoch, až do doby, než z Anglicka poplietli objednávku a poslali pruhované čiernobiele dresy. Od tej doby už nehrá klub v iných a zrejme sa k svojej pôvodnej farbe už nevráti.

V roku 1923 odkúpila fotbal Juventus automobilová spoločnosť Fiat v čele s  Agneliovými.

Vyhrané tituly

Za svoju futbalovú históriu získal klub už 72 titulov, z ktorých prvý získali už v roku 1905. Medzi tie najvýznamnejšie patrí Európsky Superpohár vyhraný celkom 2x, Majster Taliansko 29x, Vice-Majstrami Talianska sa stal juventus italy 20x a tento rok získal po šiestich rokoch opäť prvý titul po šiestich rokoch od korupčnej aféry z roku 2006.

Najlepší hráči

Klub si do tabuľky najvýznamnejších hráčov určite môže zapísať brankára Dino Zoff, útočníkmi Rettegiho, Rossiho, Gentil, Alessandra Del Piera (1993) a Zinedina Zidana (1998). Medzi trénerskej špičky sa zapísala legenda Trapattoni.

Momentálne sa klub pripravuje na očakávaný zápas s Atlantou Bergamo, ktorý sa odohrá 13. 5. 2012 o 15:00 hod sázkové kancelárie ako obyčajne tipujú výhru domácich.

Comments are closed

Additional Articles From "Športové kluby"

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat