Snowkiting – připravte se na zimu!

 

Snowkiting jako nový sport si u nás také díky spoustě velmi dobrých terénů rychle získává mnoho nových příznivců. Před nastávající sezonou přinášíme pár užitečných rad pro ty, kteří snowkitingu ještě nepropadli, ale kity na sněhu by chtěli také zkusit.

Především je nutné si uvědomit, že snowkiting může být při neznalosti základních principů velmi nebezpečný. Tento sport je možné provozovat buďto jako pohodové vyžití na sněhu bez používání vleků a přeplněných sjezdovek nebo jako čistě adrenalinový sport – záleží jen na vaší volbě. Abyste se dokázali správně rozhodnout, je potřeba získat znalosti o zásadách správného ovládání kita, volby jeho velikosti podle aktuálních podmínek a vašich zkušeností, bezpečnosti, meteorologii atd.

Pro první seznámení se snowkitingem doporučujeme absolvování minimálně základního kurzu snowkitngu. Nabídka na internetu je dnes velmi široká a pro nezasvěcené může být těžké se v ní orientovat. Nabízíme proto několik rad, které by Vám výběr měly usnadnit.

Předně bychom doporučili vyhýbat se „masovým“ kurzům, nabízeným dnes pře různé slevové portály. Snowkiting je sport individuální, a proto i přístup instruktorů a kitové školy by měl tomuto zaměření odpovídat. Je určitě rozdíl, jestli budete ve skupině s dalšími deseti natěšenými majiteli slevových kupónů,  jedním instruktorem a jedním – dvěma kity, nebo se budete například střídat o kita ve dvojici s individuálním přístupem instruktora. Dalším důležitým vodítkem může délka praxe kitové školy a zkušenosti instruktorů, případně úroveň kitového vybavení v kurzu a také zázemí snowkitové školy.

Jednou z nabídek, která zaručuje vysokou úroveň výuky, je výběr snowkitových kurzů na webu www.SportWings.cz.  Tato škola se zázemím kamenné prodejny s vybavením pro snowkiting a další outdoorové sporty navíc nabízí nejdelší praxi v provozování kitové školy u nás. Je možné volit z různých úrovní kurzů, které garantují využití zvolených služeb.

Pokud využijete tyto doporučení, budete úspěšným absolventem kurzu a budete se chtít snowkitingu věnovat, budete potřebovat odpovídající vybavení. Je možné využívat buďto služeb půjčovny kitového vybavení, nebo si pořídit vlastní snowkitové vybavení. Na www.SportWings.cz naleznete také nejširší nabídku vybavení různých značek a kontakt na prodejnu, kde vám vyberou vybavení přímo podle vašich požadavků. Součástí nabídky je také možnost „otestování“ kitů, použité vybavení a různé akční ceny.

Nezbývá než popřát všem novým zájemcům o snowkiting dobrou volbu školy a vybavení, dobrý vítr a dobrý sníh!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed