Kolečkové brusle pro pokročilé

Máte-li své začátky s in-line bruslením zdárně za sebou a bruslení se pro vás stalo pravidelnou aktivitou, možná uvažujete o tom, že posunete své dovednosti zase o kousek dál a investujete do nového vybavení, které by vám pomohlo se rozvíjet. Pokud jste tak ještě neučinili a sjíždíte stezky na začátečnických bruslích, pak právě pro vás píšeme tento článek, který by vám měl pomoci s výběrem bruslí, jež by vyhovovaly vašemu stylu jízdy a vašim schopnostem. Brusle, o kterých se v tomto článku budeme bavit, nazýváme fitness brusle. Fitness brusle charakterizuje hliníkový rám, který v kombinaci s přesnými ložisky a kolečky o středně velkém průměru (do 90 mm) umožňují svižnou pohodlnou jízdu.

Nejprodávanějšími modely v kategorii pánských fitness bruslí jsou modely Rollerblade Crossfire, které se již několik let těší velkému zájmu, neboť vynikají skvělými vlastnostmi jak po výkonové stránce, tak i po stránce pohodlí. Některé z modelů Crossfire jsou osazeny magnesiovým rámem, který perfektně tlumí nárazy a poskytuje tak optimální pocit z jízdy. Velice oblíbenými modely jsou také Rollerblade Spark, které sedí mírně pokročilým bruslařům, neboť stojí na kolečkách o průměru 80 – 84 mm, které optimalizují rychlost a stabilitu. Pro velmi pokročilé bruslaře jsou pak vhodné modely Rollerblade Tempest, které charakterizuje sportovní vzhled, vysoká kolečka 90 – 110 mm a přesná ložiska.

Modely Rollerblade Crossfire mají své něžné protějšky v modelech Rollerblade Activa. Ty jsou co se týče technických vlastností totožné s modely Crossfire, pouze s tím rozdílem, že modely Activa jsou anatomicky přizpůsobeny ženám. Některé modely Rollerblade Activa jsou osazeny magnesiovým rámem, který tlumí vibrace a také novým systémem šněrování, který umožňuje utahovat brusli pomocí lanka pouhým otáčením utahovacího kolečka. Pro mírně pokročilé bruslařky jsou tu modely Spark W, které jsou zase protějškem modelů Spark pro pány. Pro dámy se závodním srdcem jsou tu modely Rollerblade Speedmachine nebo Tempest W s vysokými kolečky.

Comments are closed