Dezinsekce – štěnice

 

Štěnice patří ke hmyzu, který dokáže člověka značně potrápit, ale je pro něho i zdravotně nebezpečný. Tento hmyz může přenášet různé nemoci, vyvolává alergie apod. Proto je potřeba štěnice již v zárodku, pokud je zjistíme, nechat zejména v interiérech našich budov zlikvidovat. A věřte, že právě štěnice patří k těm živočichům, u kterých to jde si nejhůře.

Podle informací, jaké podávají profesionální firmy na dezinsekci, výskyt štěnic se proti minulosti zvýšil několikrát. Nejhorší na tom je, že i kdyby se člověk nebo nějaká firma snažila sebevíc o čistotu, stačí jeden nepořádný soused nebo jeden host, který neví, co je hygiena, a máme tyto nepříjemné hosty doma nebo v hotelu také. A život se společností štěnic není nic příjemného. Použití přípravků z drogérie většinou není na nic a jde stejně potřeba profesionální zásah.

Pokud se zjistí štěnice v bytě nebo v hotelu či jiné ubytovně, je potřeba co nejdříve zavolat firmu, která se dezinsekcí zabývá. Bude nutné vyčistit nejen místnost se zjištěným výskytem, ale i místnost v okolí, které jsou s touto místností jakkoliv propojeny, nahoru i dolu, obvykle ale pokud jde o více patrový dům, kde jsou byty propojeny stoupačkami, dezinfikují se tyto byty všechny. Samotná likvidace je o to obtížnější, o co jsou místnosti složitější, záleží na množství různých dutin, starých tapet, sádrokartonových příček a jiných vedlejších prostorů, kde by se mohly štěnice ukrývat. Dezinsekce se provádí celoplošně a je snaha zasáhnout i do všech koutů v nábytku apod. Vhodné je také využít několik prostředků a metod naráz, to urychlí práci a zvýší možnost dobrého výsledku. I tak je nutno počítat s tím, že se všechny štěnice nevyhubí a je nutno je tzv. dostat ven, aby se dostaly do kontaktu s dezinsekční látkou a tak se otrávily. A to je možné třeba tím, že se v dezinfikovaném prostředí dále bydlí a hlavně spí, protože štěnice dokáže přežít v úkrytu bez potravy i několik měsíců.

Comments are closed