Pamětní mince pro vaši firmu

Jedním z nejstarších řemesel od středověku je jistě ražba mincí, a i když mince jako platidlo všichni používáme denně, málokdo viděl na vlastní oči výrobu mincí. Třeba jste zahlédli na televizní obrazovce nějaký ten záběr na moderní linku, ze které padají mince z pásu v počtech stovek a tisíců, ale tak, jak probíhala ražba mincí ve středověku si moc představit nedovedeme. Ale jsou firmy, jako je třeba Ražba.cz, které i dnes provozují pregéřské řemeslo a mince kromě moderních technologií dovedou vyrobit i tak, jako za starých časů – ručně.

K realizaci ražby je v každém případě nejprve nutné vytvořit jednu svrchní raznici, nebo dvě raznice – vrchní a spodní. Ruční ražba mincí za studena pak následně probíhá tak, že razič, tedy pregéř, vloží mezi raznice takzvaný střižek, což je kovový polotovar a zkušeným úderem kladiva na něj vyrazí otisk raznice. Tím na minci vznikne požadovaný reliéf.

Pamětní mince a další výrobky pregéřského cech vám na Ražba.cz vyrobí přímo na zakázku i podle vašeho grafického návrhu, protože firma má k realizaci vašich nápadů vlastní grafické studio, ale nejen to – můžete si objednat třeba na vaši firemní akci demonstraci ruční ražby mincí, a to i v dobových kostýmech a s nástroji z dřívější doby. Razič pak pro každého účastníka akce vyrazí repliku historické mince či pamětní minci s motivem firmy přímo před jeho očima. Takový suvenýr bude mít jistě velkou pamětní hodnotu a vaše firma se tak může mnoha lidem originálním způsobem zapsat do paměti.

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat