Kámen, dřevo, či beton v koupelně? S novými keramickými obklady zabodujete!

Milujete přírodní a nadčasový design a rádi byste si v tomto styku vytvořili i svou koupelnu? V dnešní době to není nic nemožného, a jakou výhodnou alternativu nabízejí současní výrobci keramické dlažby a obkladů opravdu dokonalé imitace přírodních produktů keramika jako taková do koupelny patří, už kvůli zvýšené vlhkosti v místnosti, kde vám podstatně déle vydrží. Keramická dlažba a obklady jsou praktické, protože se ve vlhkém prostředí velmi dobře udržují, a jsou naprosto ideální pro podlahové vytápění. Přírodní styl patří mezi současné trendy a vévodí jim jemné, neutrální a teplé barevné odstíny, kde převažuje bílá barva, ale i přírodní struktura kamene, dřeva, nebo betonu. Tyto barvy a povrchy dávají vyniknout žádanému minimalistickému či jednoduchému a neutrálnímu stylu. Pokračuje také zvětšování formátů dlažby i obkladů. V nabídkách nových sérií najdeme formáty 120×120 cm, 90×90 cm, tzv. prkna až do délky 180 cm, ale i formáty 300×100 cm, 300×150 cm, a to jak tenké (3-6 mm), tak standardní tloušťky (11-14 mm).
Nadčasový vzhled dřeva v oblasti keramických dlažeb a obkladů patří k velmi žádaným a s jejich pomocí docílíte klidného a vřelého prostředí. Mezi poslední novinky patří keramické obklady a dlažba v imitaci dřevěných prken, které se pokládají nejen na podlahy, ale můžete jimi obložit i stěny, a vytvořit tak dokonalou harmonii prostředí. V koupelnách nám tato imitace vytvoří relaxační a klidný vzhled. Keramické obklady i dlažba v imitaci dřeva jsou k dostání v mnoha barevných odstínech a formátech. Jeden vzor se často objevuje v několika velikostech, které se vzájemně doplňují.
imitace kamene patří ke stálicím v oblasti dlažby a obklady a jeho vzhled dokáže vytvořit vkusný interiér, jež nikdy nezevšední. Šedivé, bílé nebo béžové odstíny mohou být protkány stopami barevných minerálů, šupinkami slídy nebo jemně mramorovaným žilkováním. To vše dokresluje efektní povrch, který vypadá dobře i na velkých plochách. Vybírat můžeme mezi různými odstíny, strukturami povrchů a také mezi velikostmi. Dokonale sladěného vzhledu dosáhneme kombinací dřeva a kamene, nebo lesklým a matným povrchem. Pokud chcete použít imitaci kamene jen jako doplněk stěny, v tom vám může být nápomocná mozaika, která se vyrábí v různých tvarech a velikostech.
Nejnovější trendem současné doby je imitace betonu v mnoha barevných variacích a površích. Výrobci nabízejí velkou škálu povrchů, od jemného, hrubšího, leštěného či hlazeného. Díky tomu se nabízejí nové možnosti při realizaci nejen moderního interiéru. Do interiéru je vhodná jemná a lesklejší, nebo alespoň hlazená varianta s jemnou pískovou strukturou. Betonová dlažba je většinou v šedém odstínu až po různé odstíny béžové či hnědé. Novinka – obdélníkové keramické obklady se vzorem otisku dřevěných prken jsou určeny na stěny. Mohou být položeny vodorovně, nebo svisle, a s podlahou z betonu budou vždy dobře korespondovat. Velmi elegantní je také otisk dřevěných letokruhů v betonu. Jednoduchá až zdánlivě neutrální šeď betonu dává volnou ruku k vytvoření kreativního prostředí s možností použití kterékoli barvy. Možná si imitaci betonu neumíte v koupelně představit, kdy se domníváte, že koupelna bude vypadat smutně a ponuře. Opak je pravdou. Spolu s kombinací barevných dekorů dosáhnete elegantního a čistého styl. Pro inspiraci se podívejte na stránky studii koupelen a jejich fotogalerií, kde můžete shlédnout velmi zajímavé a dokonalé realizace.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat