Dřevo nebo keramická dlažba?

Taky někdy obdivujete krásnou dřevěnou podlahu nebo dřevěný obklad? Líbí se Vám, jak krásně tato dřevěná podlaha vypadá a pak Vás majitel vyvede z omylu a překvapí Vás konstatováním, že nechodíte po „dřevě“, ale po dlažbě keramické? Jste překvapeni? Velmi snadno se to může stát, protože dnešní slinuté dlažby v imitaci tohoto krásného přírodního materiálu – dřeva, jsou často od originálu k nerozeznání.
Obklady a dlažby vypadají opravdu velmi krásně. Téměř všechny keramické společnosti některou ze svých sérií imitaci dřeva věnují. Jednou z takovýchto sérií, kde najdeme imitaci javoru, buku, ořechu a dubu je i série keramických dlažeb od italského výrobce Monocibec. Její výrobky jsou velmi kvalitní a vyrábí se ve třech různých povrchových úpravách. Jelikož je mezi nimi i úprava protiskluzová, jsou vhodné jak pro vnitřní, tak venkovní použití. Jak už to bývá u imitace dřeva obvyklé, dodávají se ve velkém formátu až 22,3×90 cm, což ještě imitaci umocňuje, protože nám připomíná jednotlivá dřevěná prkna. Pokud se pro takovou dlažbu rozhodneme, budeme moci za minimální údržby užívat přirozenou krásu dřeva.
Velmi časným doplňkem dlažby keramické a to i v imitaci dřeva jsou mozaiky. Tyto dekorační prvky mohou mít mnoho variant. Tak se můžeme setkat s mozaikou, která nám bude připomínat parketový vzor, stejně jako s mozaikou tříbarevnou, která je velmi zajímavě skládaná a působí 3D efektem, či s mozaikovými prvky skládanými z různě velkých obdélníků tzv. na cihlu. Většina obkladů či dlažeb v imitaci dřeva se vyrábí v přírodních barvách, nejčastěji se setkáváme s odstíny barvy hnědé, občas je to i bílá nebo černá, velmi zřídka jsou to jiná barevná provedení.
To jsem vyjmenovala jen ukázku z toho, co je v dnešní době na trhu s obklady a dlažbami možné objevit. Pokud máte rádi krásu dřeva a nemůžete si dřevo z jakéhokoli důvodu pořídit, můžete zkusit přemýšlet, zda by zrovna pro Vás nebyla varianta keramické dlažby či obkladu v jeho imitaci tou správnou volbou, která splní Vaše přání mít dřevěnou dlažbu či obklad i v případě, že už jste si mysleli, že to nebude možné.

Comments are closed