Dbajte na slnečný svit pri navrhovaní domu

Prečo je dôležité nielen pri stavbe domu, ale aj pri výbere nového bytu rozmýšľať nad tým na ktoré svetové strany bude dom otočený? Je to najmä kvôli tomu, aby ste mali dostatočné presvetlenú každú Vašu izbu a aby sa Vám nestalo, že v obývačke budete sedávať celoročne potme alebo v šeru.

Najhoršia a najstudenšia svetová strana je severná pretože slnečného svitu je tam najmenej a preto sú takéto izby chladné a málo presvetlené. Naopak najteplejšia a najsvetlejšia svetová strana je južná, kde je slnečného svitu dostatok a preto Vás bude cez plastové okná a dvere dokonale zohrievať.

Na východnej strane je slnečný svit prevažne ráno, keď slnko vychádza. Nie je nič lepšie ako keď Vás cez plastové okná salamander zobúdzajú prvé ranné lúče. Naopak na západnej strane slnko zapadá a slnečné lúče tu svietia najmä poobede. Preto je fajn umiestniť na túto stranu napríklad obývačku a vychutnávať si západ slnka z pohodlia sedačky. Pri dodržaní všetkých pravidiel je možné vytvoriť dokonale presvetlený dom počas celého dňa.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat