Prodej chemikálií a hlavní role chemie v tomto období života

V dnešním světě je prodej chemikálií absolutně nepostradatelnou součástí lidské činnosti. I když samotná fráze prodej chemikálií nikomu nic neřekne, pojďme si teď v praxi představit, co by se všechno stalo, kdyby se zastavil prodej chemikálií.

Nemohla byy tu existovat distribuce potravin a pití v takové podobě, jak ji dnes známe. Voda by například nemohla být v plastových láhvích a dokonce ani ve skleněných, vždyť oba obaly jsou produkty chemie. Konzervované potraviny jako jsou salámy, paštiky, konzervy s masem a další by se také asi přestaly vyrábět, protože bez dodaných konzervantů by se nenašla možnost, jak jim zajistit dlouhodobou trvanlivost.

Problém s plasty jsme již naznačili v předchozím odstavci . Situace by avšak byla mnohem horší než pouze chybějící láhve. Mnohé věci z plastů, od malé propisky po stolní lampy až k oknům, plastům na automobilech a dalším by prostě nemohli existovat. To by byl nepochybně ohromný zásah do komfortu našeho normálního života.

Rovněž bychom se museli smířit s univerzální barvou všech domů a vnitřních interiérů. Bez chemie by totiž nebyly ani nátěrové hmoty, natož ředidla a další potřebné věci důležité k vymalování zdí a stěn. Ono ostatně i jednoduché stavební práce by se zcela zastavily a nemohly by nijak pokračovat. Je to ž k neuvěření . Ale i ve stavebnictví hraje chemie důležitou roli. Chemie totiž produkuje velmi důležité stavební hmoty a materiály, bez kterých se dům prostě nedá postavit.

A kdybychom ještě měli zmínit kosmetické přípravky, ať už pro lidi nebo pro auta, čistící prostředky pro domácnost, hygienické potřeby, čistící chemii pro bazény a velké samostatné odvětví farmacie, tak je jisté, že bez chemie a jejího prodeje či distribuce bychom se dnes prostě neexistovali . Jednoduše prodej chemikálií je zcela důležitý.

Comments are closed

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde