Práce v zahraničí

Léto je sice ještě daleko, ale pokud máte v plánu vycestovat do zahraničí na letní brigádu, je nejvyšší čas začít se zařizováním. Můžete začít s hledáním práce i v červnu, ale jedná se už o složitější proces. Pokud nemáte žádné zkušenosti s prací v zahraničí a nevíte, co všechno zařídit a na co si dát pozor, přinášíme vám par užitečných rad.

Existuje několik způsobů, jak práci hledat. Nabídky práce jsou samozřejmě na internetu a můžete začít s hledáním sami. Dalším a možná také jednodušším způsobem mohou být personální agentury. Problémem může být najít tu správnou agenturu. Je známá spousta podvodných agentur, proto je důležité si je nejprve prověřit. Agentura by po vás neměla chtít žádné poplatky za zprostředkování práce. Je dobré si zjistit, zda má agentura povolení od ministerstva práce a sociálních věcí.

Našli jste práci? Ještě ovšem nemáte vyhráno. Zkuste si spočítat veškeré životní náklady, může se totiž stát, že vám peníze nebudou stačit. Je dobré si zjistit, kolik v konkrétní zemi stojí ubytování a jídlo. Někteří zaměstnavatelé mohou poskytovat ubytování.

Co ještě zařídit? Určitě nepodceňujte cestovní pojištění. V případě úrazu by vás to mohlo přijít draho. Při předložení pracovní smlouvy si ji podrobně přečtěte, pokud nerozumíte úplně všemu, vyhledejte někoho, kdo by vám mohl pomoci.

Comments are closed