Vzbura online reklamám

Súčasná „digitálna generácia” neverí tomu, čo sa im snažia povedať firmy či marketéri. Veria len dvom veciam. Tomu, čo si vytvoria sami a tomu, čo im povedia priatelia a známi.  Stále viac ľudí využíva AdBlock. Celkom ironické je, že blokovanie reklám má aktívne až 45 % marketérov.

Ako sa popasovať s týmito faktami?

Ak si digitálna generácia potrebuje niečo vytvoriť sama, prečo im to nedovoliť.Gamifikácia je uplatňovanie hracích princípov, dizajnov a postupov v „nehracích” oblastiach ako je napríklad aj marketing.

Príkladom gamifikácie je appka Domino´s pizza. Pomocou nej si cez svoj mobil  alebo tablet sami zostavíte pizzu, ktorú vám reálne vyrobia a donesú. Ak ste v tvorbe pizze dosť dobrý, ponúknu vám dokonca prácu.

Je potrebné ľudí vzdelávať. Používatelia musia začať chápať, že portály potrebujú svojich zamestnancov (reportérov, grafikov, programátorov…) z niečoho platiť. Práve reklama je zdrojom ich príjmov. Keď si ju návštevníci blokujú, pripravujú tým portály o živobytie.

Okrem vzdelávania existuje ďalšie riešenie. A to je dať návštevníkom portálu na výber. Ak majú zapnutý AdBlock pri návšteve, dostanú na výber. Buď si ho vypnú, aby videli reklamy, alebo si musia „vstup” na portál predplatiť. Inak nedostanú možnosť vidieť jeho obsah. Toto riešenie však predpokladá, že portál má skutočne jedinečný obsah, ktorý nedokážete inde nájsť zadarmo.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat