Už ste si stiahli PSPad?

Vďaka českému programátorovi Jánovi Fialom môžete mať vo svojom počítači stiahnutý pspad a využívať tak jeho nezameniteľných a perfektných služieb. K čomu sa hodí a prečo práve vy by ste ho mali mať vo svojej počítačovej výbave?

Bežný užívateľ jeho funkcie moc neupotřebí. Hodí sa totiž prevažne pre programátorskú činnosť a pre vytváranie HTML stránok. Oproti bežnému textovému editoru má mnoho funkcií, ktoré značne uľahčujú život nejednému programátorovi. Možno v ňom totiž formátovať text a na tento text možno aj nazerať vizuálne. Preto ihneď môžete vidieť, kde ste urobili prípadnú chybu a čo ešte je potreba vo vašej práci vylepšiť. Tento freewarová textový editor má obrovské množstvo syntaktických funkcií, vďaka ktorým dokážete odhaliť veľa chýb.

Umožňuje tiež pracovať na viacerých projektoch zároveň, pretože má v sebe zakomponovanú funkciu prepínanie okien. Môžete pracovať na toľkých projektoch, koľkých len chcete. Obsahuje tiež Synonymický slovník, takže vám textové chyby ihneď opraví. Môžete využívať funkcií, ako sú stĺpcové bloky, makrá (pre opakujúce sa funkcie), klávesové skratky, ktoré sa hodia pri písaní v HTML kóde a obsahuje Hexa editor. Tiež si môžete nastaviť rôzne programovacie jazyky a využívať systém záložiek.

Obrovskou výhodou je, že ho nemusíte inštalovať, ale iba si ho stiahnete. Je úplne zadarmo a stále sa vylepšuje. Nevýhodou je, že sa spúšťa dlhšie, než klasický poznámkový blok.

Stiahnuť si môžete pspad online, po zadaní kľúčových slov do vášho vyhľadávače ako: “pspad na stiahnutie”.

Comments are closed