Notebook ako náhrada za PC?

Pamätám si ako moja bývalá priateľka mala doma ešte PC. Toto PC malo asi tak 6 – 7 rokov, k nemu mala veľký CRT monitor, klávesnicu a myš. A samozrejme repráky a neuveriteľnú kopu káblov. Zapnutie tohto PC trvalo.. no proste trvalo dlho. Pri štarte ho sprevádzal hluk vŕtačky a ja som im márne vysvetľoval, že predsa len ten notebook by bol lepší.

Skutočne sa mi ich podarilo presvedčiť. A tak sa kúpili notebooky. Dva. Jeden pre priateľku a druhý mini notebook pre jej mamu. Investícia okolo 600 €, ktorá už funguje 3 roky. Samozrejme, že som nič prevratné nevymyslel a ani nepovedal, ale ide o poukázanie nato, ako sa dajú peniaze na nové PC využiť lepšie. Nové stolové PC by ich vyšlo drahšie ako notebook pretože by potrebovali aj nový LCD monitor.

Oba notebooky neboli nijak extra výkonné a ani o to nešlo. Išlo o to našiť notebooky na mieru ich potrebám. Notebook Acer pre študenta a mini notebook značky Lenovo pre jej mamu. Na výkon tu bol kladený minimálny dôraz. Ušetrili sa nejaké peniaze, zbavili sa starého počítača, káblov a stolíka pre PC. Určite ste spozorneli pri cene 600 €. Áno, notebooky skutočne neboli drahé. Boli to lacné notebooky a mini notebook pre jej mamu bol kúpený v akcii.

Nemyslím si teda, že predaj lacných notebookov nemá zmysel. Dôležité je dobre vybrať, a to nie len značku, ale aj predajcu. Notebooky slúžia dodnes bez akejkoľvek závady, kupujúci sú spokojní a snáď ešte dlho budú. Takže aké sú vlastne tie výhody notebookov? Je to hlavne mobilita (i keď v rámci bytu či domu), veľkosť, skladovateľnosť, šetrenie miesta, menej káblov, cena a široký výber značiek a modelov.

Comments are closed

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde