Ochrana majetku – protipožární dveře

Při ochraně svého majetku se zaměřte především na okna a dveře. Pokud hovoříme o požárních (protipožárních) dveřích, jedná se o ochranu majetku i zdraví a to hned dvakrát. Požární dveře Vás ochrání v případě vzniku požáru uvnitř Vašeho bytu, ale při správném výběru Vás také ochrání před násilným vniknutím do bytu zvenčí. Policie uvádí, že až 90 procent zlodějů využije vstupních dveří při vstupu do cizího bytu. Většina bytů je však vybavena starými dveřmi, které zloděj překoná za několik málo minut.

Bezpečnostní a protipožární dveře v jednom

Dnešní trh nabízí velký výběr požárních i bezpečnostních dveří. Proč však nezkombinovat obě tyto funkce v jedněch dveřích? Při výběru dveří si vyberte takové, které Vás ochrání před vzniklým požárem a zároveň budou překážkou pro případného pachatele trestné činnosti. Lépe zabezpečené dveře by měly disponovat vícebodovým jistícím systémem, který zabraňuje jednoduchému vypáčení, či vyražení dveří. Pevná konstrukce požárních dveří pak brání přímému porušení celistvosti dveří.

Požární dveře a pojišťovna

U provozů, které jsou svou povahou náchylnější ke vzniku požáru, jsou protipožární dveře vyžadovány. Pokud si pojistíte majetek svého bytu, či domu, bude u Vás také vyžadováno použití bezpečnostních dveří. V opačném případě není pojišťovna povinna plnit vzniklou škodu na Vašem majetku!

Použití požárních dveří v celém bytě

Díky cenové dostupnosti i množství designů, ve kterých se požární dveře vyrábí je vhodné je použít v celém bytě. V případě vzniku požáru je pak byt rozdělen do několika zón a oheň i teplo postupuje bytem podstatně pomaleji. Vy i vaši spolubydlící tak máte mnohem více času na útěk, popřípadě ochranu části majetku než v případě použití klasických, nebo žádných dveří.

Již není pravdou, že bezpečnostní, či požární dveře jsou nutně ocelové dveře. Ty jsou často vyplňovány speciálním žáru odolným sklem a jsou vyrobeny z tvrdého dřeva s různými dekory.

Zvažte tedy veškeré přínosy požárních dveří a nenechte se odradit vyšší pořizovací cenou. Cena takových dveří začíná na ceně kolem čtyř tisíc korun a dále s dalšími inovacemi a možnostmi roste.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat