Imitace pískovce

Dlažby a obklady se stávají stále více součástí našeho života. Setkáváme se s nimi nejen v koupelnách, kuchyních, ale své místo si stále více nachází i v dalších bytových či nebytových prostorách.
Dlažby a obklady se vyrábí v mnoha imitacích přírodních materiálů, kde nám přináší jejich krásu. Imitace kamene pískovce je jednou z nich.
Na stránkách pevero se setkáváme s výrobci keramických obkladů a dlažeb. Téměř každý výrobce tohoto keramického materiálu věnuje některou ze svých sérií tomuto velmi zajímavému kameni. Jedním takovým výrobcem je například společnost Kerlite, která se nechala ve své sérii Geoquartz, inspirovat pískovcovými skálami, které jsou bohaté na křemičitý písek. U této série se jedná o obklady a dlažby, které jsou vyráběny malé tloušťce ve velkém formátu 300×100 a 100×100 cm. Jsou vyráběny speciální technologií InJekt Technology. Jsou vhodné jak pro interiéry, tak je můžeme použít i do venkovních podmínek.
Série Atlas Concorde nám ve své sérii Sunrock nabízí dlažby v krásné imitaci pískovce v pěti harmonických barvách. Evokuje zde krásu přírodního kamene s jeho barevnými nuancemi. Vybírat můžeme také z mnoha formátů a dekoračních prvků, jako jsou mozaiky a dekorační prvky s ornamenty. Tyto obklady a dlažby budou v interiérech, kde budou použity působit velmi harmonicky.
Atlas Concorde věnuje více svých sérií tomuto zajímavému kameni – pískovci. Velmi elegantním dojmem bude působit slinutá dlažba ze série Ever, která se vyrábí v pěti barevných provedeních a pěti formátech. Vybírat můžeme z několika povrchových úprav ať už je to matný, lesklý či strukturovaný povrch. Zdobená může být mozaikovými prvky, které jsou v této sérii vyráběny ve dvou provedeních.
Za zmínku stojí výrobce Casalgrande Padana, který svou dlažbu vyrábí s velkým respektem k životnímu prostředí. Ve své sérii Mineral Chrome, představuje imitaci pískovce v šesti barvách a v matném nebo strukturovaném povrchu. Vybírat můžeme z mnoha formátů, jak obdélníkových, tak čtvercových.
V osmi barevných provedeních, která působí velmi elegantním dojmem, nám představuje keramická společnost Casalgrande Padana v sérii Amazonia slinutou keramickou dlažbu s matným nebo protiskluzovým povrchem. Tato dlažba je vyráběna ve 4 formátových provedeních a doplněna mozaikovými prvky o velikosti 2,5×2,5 a 5×5 cm. Velmi zajímavě působí mozaika skládaná z proužků. Dlažba je vhodná jak do vnitřního tak venkovního prostředí, kde ladí s jakýmkoliv stylem a přinese velmi příjemné prostředí, ve kterém se bude dobře relaxovat.
Přírodní styl, který je zastoupen vzhledem imitací přírodních produktů, patří mezi oblíbené trendy v bytové architektuře, proto i tato imitace pískovce je u zákazníků oblíbena a nabídka je na trhu tak široká, že si určitě vybere každý.

Comments are closed