Merrell radí jak vybrat ideální běžecké boty

Rádi byste začali běhat, ale ne víte jaké boty si vybrat? Není se čemu divit. Zvolit ty nejvhodnější z obrovského množství možností není jednoduché. Proto výrobce běžeckých a sportovních bot Merrell přináší stručný návod jak předejít koupi nevhodných bot.

Co má vliv na finální výběr běžecké boty?

Při nákupu běžecké boty bychom měli myslet hned na několik zásadních faktorů, které výrazně ovlivňují náš výběr. Jde především o:

  • Velikost a tvar boty
  • Tvar nohy
  • Naše váha
  • Povrch, který pro běhání preferujeme
  • Počet naběhaných kilometrů za určitý časový úsek
  • Styl běhu (sprinty, treking, vytrvalostní)
  • Technika běhání
  • Vývojové vady chodidla
  • Použité materiály, technologie a membrány

Jak postupovat při výběru běžecké boty?

Pokud přijdete do obchodu, raději se nespoléhejte na svůj instinkt a ihned oslovte prodavače. Ve specializovaných prodejnách vám rádi a odborně poradí s výběrem. Buďte při výběru upovídaní. Svěřte se o svých deformacích chodidla, záměrech s obuví a jinými věcmi prodavači. Čím více toho o vás bude vědět, tím lépe. Vybrat běžeckou, nebo sportovní obuv totiž není žádná legrace.

V dnešní době se rozhodně nemusíte bát ani nákupu přes internet. Specializované firmy nabízejí kvalitní produkty, které jsou většinou levnější než v kamenných obchodech. Konkrétní boty si sice nemáte možnost vyzkoušet, ale pokud víte, co od bot očekáváte a pročtete si vlastnosti konkrétního páru, pak si určitě vyberete ten správný kousek.

Při výběru myslete na účel boty. Pokud s nimi hodláte pouze běhat, pak volte specializované běžecké boty. Jestliže ale chcete mít multifunkční obuv, kterou budete využívat i při jiných činnostech, pak si raději vyberte nějaké sportovní boty.

Velice důležitou roli hraje i terén, ve kterém budou boty požívány. Rozdílnou strukturu mají boty do terénu, do haly, na chodník, nebo antuku. Občas je možné se venku potkat s běžci v nevhodné obuvi. Taková treková obuv sice může krátkodobě splnit účel, ale nepředstavitelným způsobem si ničíte chodidla, namáháte nevhodné partie a tělu vlastně ubližujete. Nízká treková obuv má své místo jinde. Na turistiku si taky nevezmete speciální běžecké boty.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat