Spánoček, ako vyšitý!

Trpíte nespavosťou? Zobúdzate sa ráno pokrčený, ako keby vás prešiel v noci buldozér? Skúste sa zamyslieť nad tým, čo ste robili predtým, ako ste išli spať? Nespráskali ste pred spánkom tučnú večeru, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani poriadny kulturista? Potom sa nečudujte, že v noci nemôžete dobre spať. Pre dobrý spánok sa odporúča ľahké posledné jedlo, aby ste vaše telo nezaťažili tým, že bude musieť spaľovať potravu.

Ako tak pokračujete po svojich posledných činoch pred spánkom,  zamysleli ste sa nad tým, či ste si dali studenú sprchu alebo teplú vaňu? Tento fakt môže taktiež ovplyvniť kvalitu spánku. Všeobecne je známe, že studená sprcha vás preberie a zase naopak, teplá vaňa vás pripraví na spánok.

V izbe by ste mali mať dobre vyvetrané a trošku chladnejšie. Ak by vám bola zima, máte predsa paplón, s ktorým sa hravo zakryjete. Matrace zohrávajú tiež dôležitú rolu pri kvalite spánku. Ak má váš matrac viac rokov, ako vy, je na čase ho vymeniť. Skúste sa poobzerať po trhu s matracmi, také zdravotné matrace vás môžu iba príjemne prekvapiť. Ak dodržíte tieto základné podmienky, vyspíte sa ako princezná.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat