Nejprodávanější LCD televize podzim 2011

Nejprodávanější Led televize podzimu se dají shrnout na značku Samsung. Mezi top 5 najdete pouze Samsungy. Může za to hlavně jejich cenová politika a velmi kvalitní zobrazovací panely. Pokud jde o výsledný obraz, tak nemá Samsung v současnosti konkurenci. Možná některé Toshiby, ale ty jsou u nás příliš drahé, nebo se k nám vůbec nedovážejí. Pokud se podíváte pozorněji, tak přijde i na to, že nejprodávanějšími LCD telvizory jsou zároveň LED televizory, tzn televize s led podsvícením. jednak Samsung už dnes LCD televize bez led podsvícení nedělá a taky jsou jednoznačně lepší.

Jedničkou v prodejích je SAMSUNG UE32D5000. Jedná se o spíše menší úhlopříčku. Model umí přehrávat filmy z USB, jinak přehrává standardní pozemní vysílání nebo k němu lze připojit satelit. Je samozřejmě full HD. Úctyhodná je i hmotnost, která dosahuje něco přes 7kg, což je na 80cm úhlopříčku hodně málo. Samsung UE32D5000 má tak jen dvě nevýhody. Pro někoho malou úhlopříčku (obzvlášť vás to bude štvát u pořadů, které jsou vysílány v poměru 4:3) a taky se na něj nedá položit hrnek…

Dvojkou v prodejnosti je SAMSUNG UE40D5500. 40 palců úhlopříčka, FULL HD rozlišení, výstup na sluchátka, perfektní zvuk a nízká spotřeba. Tenhle televizor je můj osobní favorit pro letošní Vánoce. Jedinou nevýhodou je nedostatek pořadů ve vysokém rozlišení, takže si u většiny televizních pořadů neužijete to, co tenhle televizor umí. Totiž perfektní detaily na velké obrazovce. Jste tak odkázaní na blue ray filmy nebo satelitní programy, případně kabelovku.

Trojkou je v současné době SAMSUNG UE40D6750, 3D televize s 400Hz technologií. Je to absolutní špička. Problém je možná nedostatek 3D filmů. Díky 400Hz lze ale výhody této televize využít třeba při sledování akčních filmů nebo sportovních přenosů, rychlé pohyby kamery, které normálně rozmazávají obraz, jsou na tomto televizoru neskutečně přesné. Zamrzí jen trochu vysoká cena, která sice vychází z výrobních nákladů a z boomu 3D technologie, bohužel v českých podmínkách bude ještě pár let trvat, než se tato technologie prosadí.

Čtyřkou na trhu je SAMSUNG UE32D4000, 80cm úhlopříčka. Je to starší řada, takže i za přijatelnou cenu. V podstatě je to to samé, jako UE32D5000, liší se jen ve frekvenci. Tato televize je totiž jen 50Hz. Sice ušetříte 1000kč, ale asi vám to nebude stát za to. Rozdíl mezi 100HZ a 400Hz poznáte jen u rychlých akčních scén. Ale rozdíl mezi 50 a 100Hz poznáte i u běžných filmů a televizních pořadů. Doporučuju si raději tu tisícovku připlatit.

A poslední v našem výčtu je SAMSUNG UE37D5500. Třicetsedm palců, FULL HD rozlišení, V této úhlopříčce je to dobrá televize. Možná zde ale platíte za schopnost připojit se na wifi, což je vám k ničemu, pokud nemáte wifi router.

Žebříček prodejnosti je sestaven podle informací ze serveru datart.cz.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat