Zariaďujeme detskú izbu

Každé dieťa potrebuje miesto, kde sa bude cítiť príjemne a bezpečne.  Okrem priestoru na spanie potrebujú deti priestor na hru a neskôr aj samostatný kútik na učenie. Aby sa deti cítili príjemne a bezpečne, zariadime im izbu v ich obľúbených farbách. Na stenách by nemali chýbať vlastnoručne namaľované obrázky alebo úsmevné rodinné fotografie. V izbičke by malo mať dieťa dostatok úložných boxov či škatúľ, aby si každá hračka našla svoje miesto a nebolo príliš veľa hračiek vystavených v poličkách.

Detská izba plní dve dôležité funkcie. Je miestom určeným na spanie a zároveň priestorom na učenie a hranie. Posteľ v izbe umiestňujeme tak, aby nohy dieťaťa nesmerovali k dverám. Najvhodnejšia je drevená posteľ, nakoľko tlmí elektromagnetické žiarenie. Ak sa o izbu delia dve deti, najideálnejším riešením je kúpa poschodovej postele. Ušetrí Vám kopec miesta a zároveň sa postará o hry ako napríklad  hru na skrývačku alebo zhotovenie katakomby pomocou plachiet. Pri posteli nesmie chýbať lampa či už závesná na stenu, alebo prichytená o rám postele. Lampička by mala byť bezpečná, aby deťom nehrozilo popálenie. V útlom veku sa neodporúča do detskej izby umiestňovať televízor alebo počítač, pretože vedú k izolácii od rodiny a taktiež zlej komunikácii s okolím. Aby sme predišli nehodám, vyberáme pre najmenšie deti nábytok, ktorý má zaoblené hrany.  Písací stôl neumiestňujeme pod okno a chrbtom k dverám, pretože vtedy vzniká nesústredenosť a nervozita.

Ak práve vyberáte svojmu dieťaťu nábytok do detskej izby, neváhajte sa inšpirovať v internetovom obchode NÁBYTOK-BIANKA, kde nájdete krásne študentské a detské izby za skvelé ceny.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat