Lyžování na technickém či přírodním sněhu

Začíná nám zima a ta je neodmyslitelně spojená s výlety na hory, kde se dá lyžovat. Čekat na vás bude přírodní nebo technický sníh. Pokud ještě nemáte koupené lyže, dbejte na to, abyste nakoupili pouze kvalitní.

Vhodnost výběru lyží závisí na tom, zda lyže využijete ke sjezdovému či běžeckému lyžování, protože každé z těchto lyží mají svá specifika. Pozornost by měla být věnována nejen výběru lyží a lyžařských bot, ale celkovému vybavení.

Rozhodnete-li se pořídit si sjezdové lyže, nezanedbejte výběr obuvi. Lyžáky jak se těmto botám říká, by měli být pohodlné, ale zároveň pevné. Velikost by měla být větší, aby byl umožněn naším nohám pohyb, který zajistí správné prokrvení končetin a tím teplo.

Větší lyžáky nám i umožní vzít si do nich silnější ponožky, popřípadě dvoje ponožky na sobě. Chcete-li si pořídit běžecké lyže, měli byste vědět, že by měli být oproti sjezdovým lyžím delší. Co se týče velikosti bot, ty by vám měli sedět přesně, aby neměli tendenci při jízdě sklouzávat z nohy.

Běžecké lyže určeny všem, kdo si chtějí vychutnat nejen dobrý pocit z jízdy, ale třeba i přírodu. Děti se na nich mohou naučit i to jak správně držet tělo. Jejich znalosti, které získají, se jim budou i výborně hodit, až začnou se sjezdovým lyžováním.

Comments are closed

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde