Stručná história riasenky

Prvé evidencie použitia maskary pochádzajú z obdobia starovekého Egypta. Vtedy bolo zvýrazňovanie mihalníc záležitosťou tak žien ako aj mužov. V tom čase si Egypťania líčili oči kvôli ochrane pred slnkom a taktiež pred zlými silami. Formula, ktorú si nanášali obsahovala vodu, med, čiernu hmotu podobnú dnešnej ceruze na oči (kohl), prípadne aj krokodílí trus.

Gréci a Rimania zdedili tento zvyk líčenia si očí a práve v Ríme sa stal prioritnou záležitosťou žien. Symbolizovalo to pre ne krásu, čistotu a počestnosť. Na riasy si s pomocou kúska dreva alebo slonoviny namočených vo vode či oleji nanášali sadzu a antimón (derivát olova).

Prvý prototyp, ktorý sa podobal na dnešnú maskaru, vytvorili bratia Mabel a Williams v roku 1913. Pozostával zo zmiešaniny uhlíka a petrolejovej vazelíny, ktorá sa aplikovala na riasy štetcom. Odvtedy sa jej formula len zdokonaľuje a prostredníctvom hollywoodskeho filmu sa stala populárnou a čestné miesto jej patrí v našich kozmetických taštičkách dodnes.

Dekoratívna kozmetika Paese ponúka dámam maskary na riasy prírodného zloženia a vysokej kvality. Podľa typu mihalníc a efektu, ktorý chcete dosiahnuť si môžete vybrať spomezdi riaseniek pre zvýraznenie dĺžky, hustoty, vytočenia alebo čiernej farby rias.

maskara na riasy

Comments are closed