Kärcher: Firma, kterou stojí za to sledovat

Motivace k podnikání je pro většinu firem jasná. Je jí zisk. Bez zisku nemůže firma investovat do svého rozvoje a její dlouhodobá existence se dostává do  ohrožení. Pro dlouhodobý úspěch v podnikání je však nutné mít větší cíl. Nutná je dlouhodobá vize a poslání. Skvělým příkladem je jednička na trhu čistící techniky, německá společnost Kärcher, kterou francouzský deník Figaro zařadil mezi Top 5 značek třetího tisíciletí.

 

Děláme věci jinak

 

Při koncepci a výrobě produktů je pro společnost Kärcher kvalita na prvním místě. Společnost používá pro výrobu svých produktů kvalitních materiálů a inovativních technologií, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tým zkušených inženýrů pak klade při jejich koncepci velký důraz na trvale udržitelný rozvoj. 

 

Centrálním aspektem je snížení spotřeby energie při zvýšení výkonu čištění. Ekologické aspekty hrají důležitou roli i při výběru dodavatelů. Tím je ekologičnost zajištěna v průběhu celého výrobního procesu. Další kroky v oblasti ekologie spočívají ve snižování zátěže (šetření vody a energie v procesu výroby). Systém řízení životního prostředí společnosti Kärcher byl pak jako první v branži certifikován celosvětově platnou normou ISO 14001.

 

V loňském roce uvedl Kärcher na trhu čistící techniky přes 100 nových inovativních produktů  pro úklid domácností i profesionální čištění. Za zmínění stojí zejména příslušenství pro vysokotlaké čističe sloužící k čištění solárních modulů, portálová mycí linka CB Flex s pětikartáčovým systémem, vysokotlaké čističe eco!ogic a vysavač na popel a suché nečistoty A D 3.200.  Konstrukce produktů Kärcher jsou navíc plně recyklovatelné.

 

Společenská odpovědnost na prvním místě

 

Důležitost společenské odpovědnosti firem si uvědomoval již zakladatel společnosti, vynálezce Alfred Kärcher. On i jeho žena Irene byli toho názoru, že trvalý hospodářský úspěch je možný pouze při zohlednění sociálních otázek, jako je zacházení s lidmi plné respektu a závazky ke společnosti.

 

To, že si je Kärcher vědom své společenské zodpovědnosti, ukazuje vlastní kodex základních pravidel chování. Jeho součástí jsou závazky jako je netolerance diskriminace, odmítání dětské práce, odmítání korupce, spravedlivé odměňování a spravedlivá pracovní doba pro zaměstnance, a v neposlední řadě také již zmíněná ochrana životního prostředí, která je u Kärcheru záležitostí každého.

 

Kärcher pomáhá, kde může

 

Kärcher se snaží přispět, kde může, tím, co umí nejlépe. Tedy efektivním odstraňováním nečistot. Po stoletých povodních ve střední a východní Evropě se společnost angažovala při pomoci s odstraňováním nánosů bahna a špíny v postižených oblastech. Kärcher také pravidelně pomáhá čistit kulturní památky v rámci projektu „Kärcher čistí svět.“ V České republice tak společnost přispěla k údržbě a renovaci fasády Národního divadla. Údržbu a čištění památek pomáhá Kärcher provádět i v New Yorku, Rio de Janeiru, Jakartě, nebo Melbourne. V již zmíněném Rio de Janeiru se tak perfektní údržby dostalo známé soše Krista Spasitele vysoké 30 m, která se tyčí nad městem.

 

V neposlední řadě se Kärcher celosvětově angažuje při podpoře charitativních, sociálních a kulturních institucí a projektů. Ilustrativním příkladem je partnerství Kärcheru s SOS – dětskou vesničkou a členství v UN Global Compact Network.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde