Jak na koberce.

Koberec si stále udržuje přední místo při výběru podlahových krytin do kanceláří, bytů i ostatních interiérů. Nemůžeme ale zapomínat  na to, že kromě dobrých vlastností má koberec také některé špatné. V první řadě je to zadržování prachu, který je nutno odstraňovat.

Čištění koberců v menších bytech, si většina majitelů provádí sama. Firmy a majitelé kancelářských prostor volí úklidové firmy,protože tato varianta je při větších plochách koberců úspornější, než zaměstnávání vlastních úklidových pracovníků a nákup vlastní úklidové techniky.

Velmi důležitý je samotný výběr koberce při zařizování kanceláře. Koberec musí mít požadované vlastnosti, musí izolovat teplo a zvuk musí a odpovídat potřebné zátěži .Nelze také zapomínat na jeho funkci estetickou  a také na jeho udržovatelnost.

Co tedy mít na paměti? Za prvé musíme rozlišit materiál mezi přírodním a syntetickým.. Tyto materiály se liší většinou vlastností a k čištění vyžaduje každý jiný přístup. Koberce s přírodních materiálů jsou dražší a běžněji používané  v Evropě. Jsou zaslouženě oblíbené,protože  u nich nedochází ke výbojůmi statické elektřiny a jsou také měkčí než syntetické. Bohužel při čištění koberců však u přírodních materiálů nastává větší problém než u syntetických, které jsou oblíbenější v Americe.

Dlouhověkost  koberce závisí nejen na jeho typu, ale také na provedení instalace a položení. Koberec musí být vždy dostatečně  napnut, aby netrpěl tahem, ale ani se nekrčil a na ohybech neprodíral. Můžeme jej pouze položit, nebo uchytit k podlaze .

Při čištění koberců průmyslovým vysavačem je odstraněno po jednom přejetí  20-30% nečistot . Tyto vysavače jsou velmi silné a kombinují svůj vysoký výkon s nízkou hlučností,proto jsou vhodné pro každodenní použití i na  místech s velkou koncentrací osob. Další u metodou čištění je použití šamponu.Neposkytuje však hloubkové čištění. Je ovšem nenahraditelné především v gastroprovozech a hotelích, kde není čas na sušení koberce. Při této metodě koberec příliš nenavlhne a rychle uschne.

Při suchém ,čili chemickém čištění  pomocí prášků a granulí, obsahujích speciální chemické látky, není potřeba koberec namáčet ani sušit. Při tomto typu  čištění koberců se používají speciání stroje s rotujícími válcovými kartáči.

Čistý koberec je základem čisté místnosti. Proto jeho údržbu nesmíme podceňovat a je potřeba zvolit správný typ koberce i správnou techniku čištění.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat