Dětské lyže

V nabídce www.snowboard-lyze-shop.cz jsou dětské lyže značky SPORTEN, která je na trhu již více jak sto let. SPORTEN je výhradně českou značkou, která začínala v Novém městě na Moravě v malých řemeslných dílnách a expedovala první páry lyží na trhu v roce 1896. Značka SPORTEN nabízí široký sortiment pro běžecké lyže, sjezdových, free-ski lyží a také snowboardů. Značka SPORTEN nepůsobí pouze na českém trhu, ale je určena také pro zahraniční trh. Lyže SPORTEN se rozhodně neztratí mezi záplavou známých světových značek. Lyže značky SPORTEN splňují světové trendy jak v desénovém tak materiálovém a technickém provedení.

Dětské lyže SPORTEN jsou velice kvalitní lyže za rozumnou cenu, což jistě ocení rodiče, kteří pro svoje ratolesti v počátku kupují lyžařskou výbavu na každou sezónu novou. Nabídka dětských a juniorských lyží SPORTEN je v délce od 70cm do 150cm. Vybírat můžete lyže jak pro nejmenší děti, tak pro juniory. Cenově výhodnější jsou dětské lyžařské sety – lyže včetně vázání – jejichž montáž a nastavení vám provedenou v servisu v místě bydliště.

Dětské lyže v délce 70cm jsou určeny pro nejmenší lyžaře, tedy děti ve věku 2 a 3 let. Výrobci a odborníci na sjezdové lyžování doporučují i pro takto malé děti „klasické“ sjezdové lyže před plastovými dětskými lyžemi. Jedním z důvodů použití malých dětských sjezdových lyží je pevná obuv – lyžáky, protože měkká obuv na plastových dětských lyžích není stabilní. Dětské lyže jsou snadno ovladatelné, lehké a měkké v ohybu, aby ulehčovaly malému lyžaři jeho první krůčky na svahu. Dětské lyže v nejkratších délkách jsou vyráběny s protismykem, který zabraňuje prokluzování lyží. Tento protismyk pak již nemají dětské lyže v délkách okolo 90cm.

Při výběru dětských lyží, stejně jako u sjezdových lyží pro dospělé, je velice důležité zvolení správné délky lyží. Dětské lyže by neměly být delší než pod bradu dítěte, nebo o 10-20cm menší než výška dítěte. Čím kratší dětské lyže budou, tím lépe bude dítě zvládat základy lyžování.

Při koupi dětských lyží nemusí rodiče myslet na zakoupení hůlek, neboť ve výcviku dítě hůlky nepotřebuje, ba naopak by mu při lyžování zavazely. Děti bez hůlek se lépe soustředí na výcvik a snižuje se i úrazovost. Jakmile jsou dítětem zvládnuty dětské lyže samotné a základní technika sjezdu mohou pak být hůlky přidruženy např. pro získání pocitu jistoty. Hůlky se vyrábějí v délce od 70cm. Pro zjištění správné délky hole, tuto obraťte rukojetí dolů a uchopte pod plastovým talířkem, pokud má dítěte ruku ohnutou zhruba do pravého úhlu, jedná se o správnou délku lyžařské hole.

Jako juniorské lyže jsou označovány sjezdové lyže od délky 130cm a na rozdíl od kratších dětských lyží jsou tyto členěny podle schopností lyžaře. Měkké lyže v základní konstrukci jsou vhodné pro juniorské sjezdové začátečníky. Sjezdové lyže s dřevěným jádrem nebo různými výztuhami jsou vhodné pro zkušené juniory. Pro dospívající děti je lepší zakoupit sjezdové lyže v kategorii juniorských lyží, než zakoupit přímo lyže pro dospělé s vědomím, že dítě do nich doroste.

Přejeme vašim dětem, aby zažívali při učení se lyžovat na dětských lyžích SPORTEN jen radost a krásný pocit z nového pohybu.

Comments are closed