Robotické vysávače. Čo potrebujete vedieť pred kúpou?

Rozhodli ste sa, že si kúpite robotický vysávač? Robíte dobre. Robotické vysávače totiž nielenže šetria čas, ale samozrejme aj námahu a Váš chrbát! Čo by ste však mali vedieť ešte predtým, než si z bohatej ponuky robotických vysávačov vyberiete?

Koľko ste ochotný na robotický vysávač investovať?

Na trhu sú robotické vysávače rôznych typov a v rôznych cenových kategóriách. Musíte sa preto pred kúpou rozhodnúť, čo od svojho vysávača budete očakávať. Chcete jednoduchší a lacnejší model, ktorý Vám pozbiera prach z rovných podláh?

Alebo potrebujete skôr drahší typ, ktorý dokáže povysávať aj koberce, prípadne má senzory pre detekciu nečistôt? Rozhodnutie by ste mali urobiť podľa toho, aký typ podláh máte v domácnosti. Ak máte viacero kobercov a nerovnejších plôch, určite budete potrebovať drahší model s pridanými funkciami.

Aké doplnkové funkcie majú robotické vysávače?

Pri výbere prihliadajte aj na doplnkové funkcie robotických vysávačov. Niektoré modely majú spomínanú schopnosť detekcie nečistôt. To znamená, že po silne znečistenom mieste prechádzajú takéto robotické vysávače aj viac krát! Napríklad robotický vysávač Miele Scout RX1 s programom SPOT(vložiť hyperlink – produkt ešte nieje zobrazený).

Samozrejme, siahnite po modeloch, ktoré majú tiež schopnosť detekcie hrán alebo schodov. V opačnom prípade bude vysávač narážať do nábytku a mohol by ho poškodiť. Výhodné je tiež zvoliť robotické vysávače s funkciou plánovania. Vysávanie si tak môžete naplánovať napríklad na čas, keď nebudete doma. Vysávač sa zapne sám a bude pracovať.

Máte veľkú alebo malú domácnosť?

Od toho totiž závisí, ako dlho musí vysávač pracovať na jedno nabitie. Kvalitné robotické vysávače dokážu pracovať až 120 minút.Takýto si vyberte v prípade, že máte väčšiu domácnosť. Od rozlohy podlahovej plochy závisí aj to, či by ste si mali vyberať robotické vysávače s väčším alebo menším košom na odpad. Samozrejme, že na väčšiu plochu sa hodia väčšie koše.

Robotické vysávače a náhradné diely

Nebojte sa, nebudete potrebovať nakupovať náhradné diely vo veľkom. Je možné, že po čase sa kefy znehodnotia, prípadne sa filter upchá. A budete ich musieť vymeniť. Zvážte teda, či Vami vybrané typy robotických vysávačov majú dostupné náhradné diely a v prípade potreby ich budete môcť zakúpiť.

Po zvážení všetkých týchto faktorov by ste si mali vybrať ideálny robotický vysávač pre Vašu domácnosť.Ak nie, kontaktujte nás, poradíme Vám.

Kupujete robotický vysávač ?

Ak uvažujete o kúpe robotického vysávača, širokú ponuku kvalitných robotických vysávačov nájdete v internetovom obchode TOProbot.sk

Comments are closed

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain