Čerstvý absolvent – co psát do životopisu?

Právě čerstvý absolventi ať už vysokých či středních škol mají často problém s životopisem. Zkušenosti jsou dnes žádoucí a ne mnoho z nich se jimi může chlubit po dlouhých a pilných letech studia. Co tedy do pracovních zkušeností uvést a jak se prodat? Napomoci může vzor životopisu.

V případě, že nemáte žádné zkušenosti z předchozího zaměstnání, snažte se uvést co nejvíce relevantních zkušeností v průběhu vašeho studia. Ať už personalisty nebo budoucí zaměstnavatele v dnešní době zajímají vaše jazykové schopnosti a dovednosti. Pokud jste tedy v průběhu studia absolvovali zahraniční stáže nebo kurzy určitě na ně ve vašem strukturovaném životopise nezapomeňte.

Další zajímavostí může být vaše účast na školních projektech, výzkumech, odborná praxe při studiu nebo působení ve školních, univerzitních organizacích. Budoucí zaměstnavatelé si zaručeně povšimnou vaší aktivity.

Jestliže jste studiu získala nějaká významná ohodnocení nebo jste dosáhli výjimečných studijní výsledku, pochlubte se. Také můžete uvést vaše důležité seminární práce a popsat vaší diplomovou práci.

Životopis (Curriculum Vitae) s těmito informacemi vám může pomoci při hledání vašeho zaměstnání i v případě zdánlivé nezkušenosti v oboru.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat