Oblečenie, ako začať s výberom oblečenia.

 Som žena. Ale aj ja som bola kedysi dievčaťom. A ako každá pubertiačka som sa hľadala. Hľadala som sa v názoroch, v zaradení aj v oblečení. Túžila som zapadnúť do spoločnosti. A poviem vám nebolo to vôbec ľahké. Oblečenie robí človeka. Je to prvé, čo si na vás ľudia všimnú. A tak som prešla skúšaním všetkého možného. To čo sa nosí, to je in. Áno je to pravda, ale som to ja? V mladom veku mi bolo vlastne jedno, či moje šaty vyjadrujú aj moju osobnosť. Zháňala som všetko, čo mali ostatný. Strácala som sa v dave. Nosila sa mikina adidas? Ten kto ju nemal bol mimo. Mala som ju. A čo rifle značky Lee Coper? Žiadny problém. Aj keď ma stáli celé úspory, museli byť. A tak sme vlastne všetci chodili akoby v rovnošatách. Keď si na to spomeniem usmievam sa. Ja, tá ktorá si stojí za svojim názorom a ktorá je hrdá na to aká je, zapadala do davu. Áno zapadala a vôbec mi to nevadilo.

Roky šli a ja som prišla nato, že tá slečna v dave nie som ja. Vlastne až vtedy som začala hľadať svoj štýl. Štýl, ktorý mi bude vyhovovať a Sedieť k mojej osobnosti. Prešla som dokonalými premenami. Šaty? Áno, ale dnes už viem, že nesmú byť strohé. Prílišná strohosť mi pridáva na veku a nejde k mojej tvári. Proste som typ, ktorý by mal pôsobiť prísne. Ja som kombinácia všetkého. Ale poviem vám celkom pekná kombinácia.:-) Pristane mi športová mikina, tenisky a rifle. Ale keď treba zmením sa na dámu. Nečakajte Grace Kelly, zo mňa je dáma s kúskom nezbedníčky. Akoby som mala v sebe obe. AK som vhodne oblečená nebijú sa. Jednoducho povedané mením sa podľa potreby a situácie. Či skôr podľa potreby mením oblečenie aj s ním aj štýl. Milujem chvíle, keď som len tak teplákoch a športovom tričku. Ale rada sa oblečiem aj do sexi oblečenia na dámsku jazdu. A rada na seba hodím šaty, lodičky a vyberiem sa do divadla. Nosím vlastne oblečenie všetkých druhov. Pýtate sa ako som teda našla svoj štýl?

Našla som ho aj keď nie je jednotvárny. Oblečenie je naše druhé ja. Povie o nás veľa. Na prvý pohľad naznačí kto sme. Jedno si však pamätajte, musí vám sedieť a musíte sa v ňom cítiť príjemne. Ak si oblečiete niečo, čo vám nezabezpečí dobrý pocit , nie je to ono. Bude to na vás vidieť. Toto je môj štýl. Nosím, to čo si vyžaduje situácia. Na druhej strane nosím to v čom sa cítim skvele. To v čom aj dobre vypadám. Vo svojom oblečení sa cítim ako v druhej koži. Ak je pravda, že šaty robia človeka, nehanbím sa za to, aké človeka so mňa robí moje oblečenie. Viem, že je to spokojný jedinec s vlastným štýlom, ktorý mu dokonale sadne a cíti sa v ňom príjemne.

Comments are closed

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain