Posilovací stroje

S počátkem devadesátých let u nás začal kult posilování a fitness. Otvírala se nová fitness centra, lidé byli nadšení, chodili pravidelně posilovat a formovali své postavy. Začal se čím dál více rozšiřovat bodybuilding a kulturistika. Tento kult přetrval do dneška, a není důvod si myslet, že nebude pokračovat i nadále v budoucnosti. Možná jsme už v bodybuildingu dosáhli maxima, možná se naše hranice budou posouvat, co je však jisté, že posilovací stroje jsou čím dál více modernějšími a propracovanějšími.

Posilovací stroje jsou základem pro formování postavy, bodybuilding a kulturistiku. Samozřejmě je možné posilovat také s vlastní vahou těla, chceme-li však mohutnější svaly, bez strojů a pomůcek se neobejdeme. Především muži dnes chodí do posiloven zvětšovat objem svých svalů, a tím pádem samozřejmě také svou atraktivitu a sebevědomí. Štíhlé, svalnaté tělo je totiž všeobecně atraktivní a to určitě i pro opačné pohlaví, nebavíme-li se o profesionálních ženách kulturistkách, které na někoho mohou působit až příliš mužským dojmem.

Dříve byly stroje poměrně jednoduché, avšak tvořily základ pro posilování a plnily účel, ke kterému byly vytvořeny. Posilovací stroje naše cvičení dělají mnohem jednodušší, protože přesně víme, co máme dělat, a stroje zařídí, abychom zapojili správné svalové skupiny pro kýžený efekt. Posilovacích strojů najdeme ve fitness centrech velké množství. Každý z nich je zaměřen na určitou svalovou partii. Posilovací stroje se při cvičení samozřejmě různě kombinují, podle toho, u kterých svalů chceme docílit posílení a zvětšení objemu. Rozhodně, pokud jste začátečníci ve cvičení na strojích, byste se měli poradit s trenéry, které v každém centru najdete, a dozvědět se tak, co je nejvhodnější právě pro vás. Předejdete tím zbytečnému přetížení svalů a jiným problémům. Samozřejmě platí, že byste měli zvedat váhy, které jsou k vám úměrné, čili záleží na hmotnosti a na pohlaví, jinak by se vám mohl přihodit nějaký svalový úraz. Muži asi budou většinou preferovat posílení a zvětšení rukou, ženy pravděpodobně budou chtít zpevnit a vytvarovat své problematické partie jako jsou bříško, stehna a hýždě.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat