Žárovky a zářivky

 

Od pradávných dob, kdy se svítilo loučemi, svíčkami nebo petrolejovými lampami, uplynulo mnoho let. Pak přišel Edison se svým vynálezem žárovky a svět se rázem změnil. Tedy svět osvětlovacích těles. Žárovka se stala jediným a nenahraditelným zdrojem světla. Pokrok jde však nezadržitelně dál a nevyhnul se ani žárovkám. Klasické žárovky byly a jsou stále vylepšovány a na trhu se postupně objevují i jiné zdroje tepla. Jedná se zářivky, výbojky, halogenové žárovky a další podobná svítidla, která již fungují na poněkud jiném principu, nežli klasické wolframové vlákno u běžné žárovky. Převratnou novinkou jsou úsporné LED žárovky. Všechny druhy žárovek můžete nakupovat v kamenných obchodech s elektrosoučástkami nebo v příslušných odděleních supermarketů. Ovšem daleko pohodlnější a rychlejší je nákup přes internet. Na internetových stránkách je bohatá nabídka všech žárovek a zářivek.

Například internetový obchod kup-žárovky nabízí zákazníkům všeho druhu široký sortiment značek, jako jsou MEGAMAN, Philips, OSRAM, Lucis a další. Sortiment obsahuje veškeré typy světelných zdrojů od klasických žárovek, přes žárovky úsporné, zářivky, výbojky až po interiérová designová svítidla. Výhodou tohoto internetového obchodu je i skutečnost, že nabízí kompletní montáže odborným personálem. Na vaše přání mohou spočítat potřebné osvětlení a navrhnout vhodné typy osvětlení vašeho interiéru. Každý prostor vyžaduje jiné řešení osvětlení a jiný zdroj světla.

Žárovky jsou vhodné většinou do menších místností. Naopak velké místnosti, veřejné prostory nebo výrobní haly jsou spíše stvořené pro zářivky.

Stále více se rozrůstající automobilový průmysl se neobejde bez kvalitních žárovek. Osvětlení vozidel je velmi důležité, a proto mu vývojáři věnují maximální pozornost. V posledních letech nahradily klasické autožárovky mnohem výkonnější halogenové žárovky. Nejnovějším hitem jsou však výbojky. Zejména xenonové výbojky se stále více prosazují a na našich silnicích se hlavně u nových typů automobilů s těmito výbojkami setkáváme stále častěji.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat