Oživte svoj domov

Spôsobov, ako inovovať svoj domov, je niekoľko. Najdôležitejší je nápad a chuť. Odvaha experimentovať a púšťať sa do neprebádaného sa skutočne vypláca. Domov možno osviežiť napríklad aj tapetami.

Tapety boli iba donedávna symbolom zastaranosti. Je pravda, že ešte nedávno  boli papierové tapety u nás veľmi populárne. Potom záhadne zmizli. Dnes sú však späť. V plnej sile a kráse. S pôvodnými tapetami toho však nemajú veľa spoločného. Hádam iba názov a čosi málo navyše. Moderné tapety sa vyrábajú z moderných materiálov pomocou najnovších technológií. To však nie je žiadne prekvapenie. Papierové tapety sotva nájdete v ateliéry dnešného interiérového dizajnéra. Obľúbené sú napríklad vliesové tapety.Pre vysvetlenie: vlies je netkaná textília vyrábaná z viskóznych vlákien. Vliesové tapety umožňujú dizajnérom tvoriť s minimom obmedzení.

Čaro tapiet, či už vliesových, alebo vinylových, však nie je v tom, z čoho sú vyrobené. Moderné vliesové tapety a vinylové tapety nás očaria najmä svojím neodolateľným dizajnom. To súvisí s technológiou výroby. Dnes je možné na tapety vytlačiť takmer všetko. Staré papierové tapety sa museli obmedzovať na rôzne nevábne vzory. Moderné vinylové tapety a vliesové tapety môžu byť aj priehľadné. Takto máte pri zdobení svojho príbytku takmer neobmedzené možnosti.

Ak k štýlovým tapetám pridáte originálne koberce a záclony, výsledný efekt bude bezpochyby dokonalý.

Comments are closed

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde