Jak vybrat svatebního fotografa?

Výběr svatebního fotografa je možná jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, která učiní každá nevěsta při plánování svatby. Fotografie jsou vzpomínky na situace a okamžiky ze svatby, které se už nidy nebudou opakovat. Pokud tedy neplánujete svateb víc. Svatební fotograf by měl zvládnout zachytit daný moment v ten pravý okamžik a měl by zároveň do fotografie umět vnést atmosféru svatby tak, aby i po letech fotografie vyvolávaly jen ty nejkrásnější vzpomínky. Existuje mnoho časopisů, webových stránek a zkrátka nespočet možností, kde si můžete můžete prohlédnout ukázkové svatby a zjistit, jaký styl fotografií se vám líbí.

Svatební fotograf

Svatební fotograf

Svatebních fotografů je nespočet. Od chvíle, kdy se stalo fotografování volnou živností, fotografuje každý kdo má ruce, nohy a zrcadlovku. Jak se v té spoustě fotografů vyznat? Důležitý je váš vkus. Pokud máte dobrý vkus, vyberete si dobrého fotografa velmi snadno podle jeho referenčních fotografií, které má vystaveny na webu. Udělejte si čas na setkání s fotografy a podívejte se na tolik prezentací a alb, kolik jich jen zvládnete prolistovat. Fotograf se vyvíjí tak, jako každý jiný. Čím více práce si můžete prohlédnout, tím více si budete jistí správností své volby. Líbí se vám svatební fotografie? Nebo si ještě pořád nejste jistí? Ptejte se kamarádů, ukažte fotografie svému partnerovi, své rodině. Chtějte znát i názory druhých.

Svatební fotograf

Fotografova přítomnost na svatbě

Svatební fotograf bude důvěrně zapojený do celého vašeho svatebního dne. Dobrý svatební fotograf bude s vámi, když se začnete připravovat, líčit, během obřadu, při prvním tanci a následující oslavě. Svatební fotograf zachytí intimní a neopakovatelné okamžiky vašeho života. Proto by měl být správný svatební fotograf citlivý, měl by se umět pohybovat nenápadně, rozhodně by neměl být středem pozornosti. Pokud se na schůzce cítíte s fotografem v “pohodě”, budete se v jeho přístomnosti cítit dobře i na svatbě. Pokud se nemůžete osobně setkat s fotografem, zkuste se s ním spojit alespoň telefonicky. Nejdůležitější věc, kterou musíte udělat, je věřit svým instinktům. Pokud máte rádi fotografovy obrázky a cítite se pohodlně, když s ním mluvíte, máte zřejmě vyhráno a našla jste svého svatebního fotografa. A nebo ne tak úplně?

Váš rozpočet

Dalším možným rozhodovacím faktorem při výběru svatebního fotografa je jeho cena. Někdy to může být skličující srovnávat cenu jednoho fotografa s cenou dalšího, třeba lepšího ale dražšího. Ceny se mnohdy velmi liší a někteří fotografové si říkají o skutečně astronomické částky. Dobrou zprávou je, že jsou talentovaní fotografové, kteří začínají a ceny nemají nastaveny zatím tak vysoko, jako jejich “zajetí” a známí kolegové. Ne vždy však platí, že dobrý fotograf je zároveň drahý. I u nás narazíte na spousty předražených fotografů, které vám budou nabízet především různé svatební salony. Tito fotografové mají buď smlouvu se salonem nebo jsou to kamarádíčkové, kteří těží právě z doporučení salonů, přičemž jejich kvalita je mnohdy velmi mizerná. Nabízejí, že odevzdají tisíce fotografií, snaží se vás přesvědčit o svých kvalitách ale když se podíváte na jejich fotografie, tak se vám mnohdy udělá mdlo. Pokud tedy jste omezení rozpočtem, tak nezoufejte, chce to jen více hledat a ptát se známých, kolik dali za fotografa a kterého měli.

Comments are closed