Axiální ložiska

Jednosměrná axiální kuličková ložiska SKF se skládají z hřídelového kroužku, tělesového kroužku a klece s kuličkami. Ložiska jsou rozebíratelná, a tedy montáž je jednoduchá, neboť kroužky a klec s kuličkami lze montovat zvlášť. Ložiska menších rozměrů jsou dodávána s tělesovým kroužkem buď s rovinnou  nebo kulovou dosedací plochou.

Ložiska s kulovým tělesovým kroužkem mohou vyrovnávat spolu s podložkou s kulovou plochou nesouosost mezi opěrnou plochou v tělese a hřídelí. Kulové podložky dodává SKF, avšak musí být objednány zvlášť. Jak napovídá název, jednosměrná axiální kuličková ložiska mohou přenášet axiální zatížení pouze v jednom směru, a tedy mohou vést hřídel axiálně rovněž jen v jednom směru. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení.

Obousměrná axiální kuličková ložiska SKF se skládají z jednoho hřídelového kroužku, dvou tělesových kroužků a dvou klecí s kuličkami. Ložiska jsou rozebíratelná, a tedy je montáž jednoduchá. Jednotlivé díly ložiska lze montovat samostatně. Tělesové kroužky a klece s kuličkami jsou shodné s těmito díly jednosměrného ložiska.

Ložiska menších rozměrů jsou dodávána. s tělesovým kroužkem s rovinnou nebo kulovou dosedací plochou  Ložiska s kulovým tělesovým kroužkem mohou vyrovnávat spolu s podložkou s kulovou plochou nesouosost mezi opěrnou plochou v tělese a hřídelí. Kulové podložky dodává SKF, avšak musí být objednány zvlášť.

Axiální kuličková ložiska tohoto typu mohou přenášet axiální zatížení působící v obou směrech, a tedy mohou vést hřídel axiálně v obou směrech. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení.

Chcete více informací? Klikněte sem!

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat