Zahrada v prosinci napoví, jak bude vypadat v červnu

A to teda ne! Aby tak naše letní zahrádka vypadala v průběhu léta jako v těchto dnech? Proto hupky dupky do montérek a honem něco dělat.

Ovocný sad je už v tuto dobu sakumprásk sklizený, takže sem už vyrážíme zpola jako revizoři, zkontrolovat, co jsme během posledních týdnů přehlédli a co ještě bude třeba doopravit.

Možná se ještě pod stromy objeví zbytky neshrabaného listí, které musí urychleně na kompost.

Téměř s jistotou pod nimi objevíme také nějakou tu padavku, která musí rovněž pryč, ale úplně jinam. Většinou bychom pro podobný případ měli mít v rohu zahrádky vykopanou jámu, kam patří nahnilé plody a ostatní nekompostovatelný odpad. Než ji úplně zahrneme, nezapomeneme za každou novou várkou přihodit lopatku vápna, aby se toto místo nestalo zdrojem nákazy.

A co to naše oči vidí? Teprve když se stromy vysvléknou do naha, přesvědčíme se, které větve už mají odslouženo nebo překážejí, a musíme je odstranit. Zatím stačí, když si je označíme, s průklestem raději počkáme až na leden. Pokud potřebujeme porazit staré a máloplodící stromy, uděláme to naopak právě teď.

Více se múžete dočíst v celém článku Zahrada v prosinci napoví, jak bude vypadat v červnu. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Zahrada.

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat