Hledání práce s pomocí internetu

Hledání práce na internetu je asi nejjednodušší způsob, jak mít přehled o nabídkách práce ve svém okolí. Velké pracovní portály lákají na tisíce pracovních inzerátů a slibují, že si práci každý najde ještě dnes, ale vy si pořád nové zaměstnání jobs nemůžete najít? Pokud nehledáte práci ve velkém městě, je možné, že si práci na velkém pracovním portálu ani nenajdete.

Jak je to tedy s velkými a malými portály práce? Velké pracovní portály se zaměřují na personální agentury, které za jistý měsíční či roční paušál vkládají volná místa svých klientů a na velké společnosti, které ve velkých městech hledají nové zaměstnance pro svoje pobočky apod. Pro menší a malé firmy je cena za zveřejnění pracovního volná místa inzerátu prostě moc vysoká. Tyto firmy raději využívají služeb menších pracovních portálů, které nejsou tak finančně náročné a přesto nabízejí velice dobré služby.

Při prohledávání internetu a honbou za novou prací jste si jistě všimli, že se na větších pracovních portálech objevují stále ty stejné nabídky práce. To proto, že tyto volná místa vkládají stále ty stejné firmy job a personální agentury. Na menších portálech inzerují menší firmy a živnostníci, kteří touto cestou rychle naleznou nové zaměstnance za podstatně nižší cenu.

Zkuste v hledání práce změnit strategii a zaměřte se na malé inzertní a pracovní servery.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat