Chráňte svoje ruky pri práci zodpovedne

Človek sa dnes môže hrdiť tým, že na uľahčenie svojho života používa množstvo rôznych nástrojov. Všetky naše moderné výdobytky techniky a umu sa však nevyrovnajú základnému ľudskému nástroju. Rukám.

Ruky sú naším prirodzeným nástrojom, ktorý používame už milióny rokov. A to vcelku úspešne. Aj vďaka jemnej motorike rúk je človek tam, kde je. Hoci v súčasnosti používame ruky najmä pri počítačoch či mobilných telefónoch, stále sa nájde množstvo profesií, kde sú ruky k práci nevyhnutné, a pri ktorých zároveň hrozí nepríjemné zranenie.

Či už pracujete s ostrými predmetmi, horúcimi plochami, nebezpečnými chemikáliami, elektronikou alebo napríklad sa pohybujete vo veľmi chladnom prostredí, základným pracovným návykom by malo byť používanie rukavíc. A to nie hocijakých.

Rukavice – osobné ochranné pracovné pomôcky

Pracovné rukavice by mali byť úzko špecializované. Ochranné pracovné rukavice všeobecných vlastností neponúkajú dostatočnú ochranu vášho zdravia, vašich rúk. Pri výbere rukavíc je potrebné voliť špecifické vlastnosti a najmä overenú kvalitu. Dnes sa už nikto nemôže vyhovárať na nedostupnosť kvalitných pracovných rukavíc. Hneď vám dáme aj tip, kde nájdete všetko potrebné pre bezpečnú prácu s vašimi rukami.

Ľubica.eu – všetko pre vašu bezpečnosť pri práci

Rukavice pracovnési môžete kúpiť v bežných kamenných obchodoch alebo online na internete. Spoločnosť Ľubica vám ponúka obe možnosti. Vyberte si spôsob nakupovania, ktorý vám vyhovuje najviac. Alebo ich jednoducho skombinujte. Na Ľubica.eu nájdete širokú paletu pracovných rukavíc. Od protiporéznych rukavíc na manipuláciu s ostrými predmetmi cez povrstvené rukavice na precíznu prácu až po celokožené rukavice či rukavice určené pre zváračov.

Comments are closed