Pročtěte se světem Julese Vernea

Jules Verne (1828 – 1905) je jméno, se kterým se čtenáři seznamují již v dětském věku. Jeho tvorba se proslavila zajímavými příběhy v dobrodružném i vědecko-fantastickém duchu.

Nakladatelství Josef Vybíral je spojeno s vydáváním dobrodružné literatury tohoto slavného romanopisce. Své oblíbené verneovky si můžete dopřát ve speciální řadě, pojmenované „Svět Julese Vernea“. Knihy vycházejí v limitovaném nákladu, v červené celoplátěné ražené vazbě s přebalem, se zlatou ořízkou knižního bloku a v kartonovém pouzdru, poprvé doprovázeny původními barevnými rytinami.

První román řady vyšel v roce 2011 a brzy se „Svět Julese Vernea“ přiblíží desítce titulů. V dohledné době se můžete těšit na vydání knihy Pět neděl v baloně, která vyjde ke 150. výročí prvního vydání tohoto románového titulu (1863). Právě rok 1863 se stal startovním bodem dlouhodobé cesty ve vydávání románů Julese Vernea. Jeho dobrodružná literatura zahrnuje přes šedesát románů, které napsal za více jak čtyřicet let.

V současné době máte možnost si pořídit například knihu Cesta kolem světa za 80 dní vyprávějící o podivuhodné cestě kolem světa, konanou anglickým gentlemanem Phileasem Foggem a jeho doprovodem Passepartoutem. Tajemný hrad v Karpatech se odehrává v Transylvánii. Pastýř Frik jednou uvidí nad zbytky hradu kouř. Lesník Nic Deck a doktor Patak se posléze vydají obhlídku hradu plnou děsivých scén. Později navštíví ves hrabě Ferenc Telek, který si chce ověřit pravdivost jevů uváděných vesnickými obyvateli. A objev bude k neuvěření… Román Vynález zkázy ukazuje technologický pokrok v oblasti výbušnin. Francouz Thomas Roch je unesen hrabětem ďArtigasem a ocitne se v nitru Back Cupu, vyhaslé sopky, kde sestrojí velmi silnou bombu.

Čtěte verneovky, protože vás nikdy nezklamou a každý člověk se rád vnoří do neobvyklého dobrodružství.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat