Máša a medveď: Rozprávka, ktorú všetky deti milujú

Masa a medvedHlavným pojítkom medzi všetkými deťmi bez rozdielu národnosti sú rozprávkové príbehy. Môžu byť kreslené, filmové, náučné, ale i klasické. Každé dieťa si nájde tú svoju. Niektoré deti obľubujú klasické rozprávky ako Požiarnik Sam, Lolek a Bolek, Bambuľka či Šmolkovia, iné zas moderné rozprávky ako Mimoni, Ovečka Shaun a Monster High. No najsledovanejšie sú momentálne dobrodružstvá malej Máše a medveďa, ktoré sa v dnešnej dobe vysielajú ako večerníček už v 50 rozdielnych krajinách sveta.
Malé dievčatko menom Máša si získava každým rokom viac záujmu. Malé deti si ju obľúbili najmä vďaka jej vlastnostiam ako tvrdohlavosť a neposednosť, ktoré ju lákajú do množstva zábavných situácií. Neraz dokonca privedie svojim huncútstvom medveďa a v podstate aj všetky zvieratká z lesa k beznádejnosti. Napokon sa však stále väčšina vecí porieši, a tak je každždý spokojný. Je to jednoducho rozprávka, ktorú deti, ale aj ich rodičia, či prarodičia milujú najmä vďaka stále usmiatej malej Máši a jej šibalstvám.

Máša a medveď na youtube

Rozprávka Máša a medveď vznikla už v roku 2009 v grafickom štúdiu Animaccord. Už od roku 2012 je rozprávka voľne prístupná na youtube, a tak jednotlivé diely si môže pozrieť celý svet. Mimo toho sú epizódy publikované aj na stránke gigavideo.sk, kde sú prehľadne radené podľa dátumu zverejnenia. Hlavným tvorcom a producentom večerníčku je Oleg Kuzovkov, ktorý spolu s vyše 30 členným týmom stále tvorí nové diely.

Hlavnou prednosťou tejto ruskej animovanej rozprávky je to, že ruským dialógom ľahko porozumejú aj deti na Slovensku. A najmä tomu sa stala hitom slovenského internetu. Denne túto skvelú rozprávku totiž vidia tisícky malých detí na Slovensku.

Prvá časť rozprávky z youtube

Comments are closed

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde