Šaty pro významnou událost jako nepostradatelný kus vaší skříně

Období VŠ státnic a maturit máme již dávno za sebou. Plesová sezona se ale teprve blíží. Co to pro velkou spoustu žen a dívek znamená? Důkladnou přípravu, u které nesmí být zapomenuto ani na ty nejméně podstatně detaily. Hlavním doplňkem, který je na tolik očekávaném plese, či na jiné – neméně významné společenské události všeobecným základem úspěchu, jsou nepochybně šaty na ples. Jak takové šaty vybrat a na co bychom neměli v žádném případě při jejich vybírání zapomínat? To se dozvíte o pár řádků níže.

Základem dobrého výběru je dobrá nálada. Ačkoli se vám tato rada může zdát trošku uhozená, pokud nakráčíte do oblíbného obchůdku naštvaná, ve stresu případně hned po konfliktu s manželem, dětmi nebo rodiči, výběr vhodné plesové róby stoprocentně podlehne vašemu nepříjemnému rozpoložení a vám v takovou chvíli nebude nic dobré. Proto raději přijďte do prodejny plesových šatů s dobrou náladou, popřípadě s nějakou kamarádkou, která vám sdělí svůj subjektivní názor na daný model.

Oblíbily jste si delší společenské šaty, které jsou součástí vašeho šatníku již nějakou tu dobu, a vy jen čekáte na to, až nastane vhodná příležitost provětrat je? Potom pouvažujte, jestli je tento střih pro naplánovanou společenskou událost opravdu vhodné. Jestliže se chystáte navštívit ples v pražské opeře, je docela neslušné obléci si na sebe příliš krátké minišaty zakrývající jen a pouze to nejnutnější. Jestliže jste pozvaní na benefiční společenskou událost případně pravidelnou vesnickou tancovačku, měl by být výběr šatů zase o něco jiný. Každá společenská událost si zkrátka žádá své a tomu byste měly samozřejmě přizpůsobit také svou společenskou róbu.

Šaty na ples dost dobře podtrhne důkladně zvolený šperk anebo kabelka. Nezapomínejte se však při výběru těchto nezbytných doplňků řídit heslem – méně často znamená více. Kabelka – psaníčko, či náhrdelník by měli vaše šaty pěkně podtrhnout a ne ji zbytečně přebít. Myslete na toto jednoduché pravidlo a staňte se opravdovou královnou plesu!

Comments are closed