Živnosť vs. spoločnosť s r.o.

Dnes keď každý z nás otáča každú korunu  v ruke dva krát, mnoho ľudí zvažuje ako čo najmenej zo zarobených peňazí darovať štátu. Možno by to nerobili tak intenzívne, keby vedeli, kam ich peniaze smerujú. No situácia je taká aká je a nikomu nemožno zazlievať, že sa svoje výdavky snaží optimalizovať. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že založenie s.r.o. v porovnaní so živnosťou veľa výhod nemá. Avšak ak poznáte niekoho kto v týchto vodách vie plávať nie len tak že sa neutopí ale aj tak že ho to baví, určite by vám vedel poradiť ako si výdavky minimalizovať. Ja sám medzi týchto ľudí nepatrím no niekoľko ich poznám. Dostal som rady ktoré mi pomohli ušetriť niekoľko 100€ ročne, takže založenie s.r.o. sa vám môže vrátiť veľmi rýchlo. Konkrétne tipy tu prezrádzať nebudem, avšak ak si nájdete takzvaného kreatívneho účtovníka, určite vám rád poradí.

Ďalšia vec je, že od októbra 2013 sa majú sprísniť podmienky pre zakladanie spoločností, takže ak nad niečím takým rozmýšľate, rozmyslite si to radšej dovtedy. Nie že by sa potom spoločnosti s r.o. nedali zakladať, ale založenie v auguste vás môže vyjsť na podstatne menej nervov ako založenie v novembri.

Comments are closed

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich