Co je nového pro mzdové účetní a personalisty?

Mzdové účetní a personalisté se v létě rozhodně nenudí. Nová letní legislativa upravuje lékařské prohlídky zaměstnanců. Co se například změnilo?

Jestliže zaměstnance přeřadíte na jinou práci, než na jakou byla posouzena zdravotní způsobilost, budete jej muset poslat na novou vstupní prohlídku. Platí to vždy, pokud u nové práce dojde k navýšení rizikových faktorů, minimálně o jeden. Přitom se nepřihlíží k tomu, zda tyto nové podmínky vedou ke změně kategorie práce či nikoliv.

Další změny zaznamenala také periodická prohlídka. U zaměstnanců do 50 let je perioda 6 let, u starších zaměstnanců pak 4 roky. Perioda se vztahuje vždy k předchozí vstupní prohlídce a nezkracuje se.

Jak to ale je, pokud máte zaměstnance, který dosáhne 50 let věku a nastoupil ve 46 letech? Takový zaměstnanec absolvuje periodickou kontrolu nikoliv v 50 letech, jak by se mohlo zdát, ale dodrží se lhůta 6 let. Na periodickou prohlídku tak jde v 52 letech. Nicméně další prohlídku již absolvuje po 4 letech, tedy po dovršení 56 let.

Novinky dnes do svých výuk zahrnují kurzy účetnictví.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat